sobota, lipiec 20, 2024
wtorek, 02 grudzień 2014 15:52

Bohaterowie kultowych seriali na CBS Action!

W grudniu na CBS Action nie zabraknie trzymających w napięciu momentów i widowiskowych pojedynków! A to za sprawą seriali „MacGyver” (od 4 grudnia w dni powszednie o 20:00) i „Nieśmiertelny” (od 2 grudnia w dni powszednie o 20:00).

Angus MacGyver to bohater kultowy. To ten heros, który za pomocą sznurka, połowy kajzerki i spinacza wysadza drzwi do siedziby narkotykowego bossa, a z siatki na włosy i proszku do prania robi spadochron dla siebie i ratowanej właśnie pięknej kobiety… Taki wizerunek MacGyvera utrwaliły dowcipy krążące o nim w okresie największej popularności serialu - choć oczywiście prawda o bohaterze tej opowieści jest trochę inna. To agent specjalny, spokojny, uprzejmy człowiek z zasadami, który nie nosi broni, bo jego orężem jest wiedza naukowa i techniczna. Ma zdumiewający talent do pokonywania największych niebezpieczeństw za pomocą przedmiotów codziennego użytku i tego, co z nich można stworzyć. Tak, zrobi bombę „z niczego”, ale z pewnością ta konstrukcja będzie miała naukowe podstawy. Większość znanych z ekranu agentów specjalnych bazuje na zaawansowanym technologicznie sprzęcie i uzbrojeniu. MacGyverowi wystarczy kieszonkowy nóż i zwykła taśma oraz to, co akurat znajduje się pod ręką. Tak wyposażony stawia czoło zarówno mafiosom czy przywódcom sekt religijnych, jak i nieuczciwym właścicielom sklepów… Jednak bez względu na to, kim są przeciwnicy, pokona ich dzięki wiedzy, sprytowi i umiejętnościom. Przygody MacGyvera na CBS Action będzie można oglądać od 4 grudnia w dni powszednie o 20:00.

Serial „Nieśmiertelny” nawiązuje do filmu fabularnego z 1986 roku o tym samym tytule. Główny bohater, Duncan MacLeod (w tej roli Adrian Paul – Łowca, Wojna światów, Dynastia Colbych), to członek klanu Connorów obdarzony nieśmiertelnością. Żyje we współczesnym społeczeństwie, lecz usiłuje ukrywać swą tożsamość. Dowiaduje się bowiem, że grozi mu niebezpieczeństwo ze strony innych nieśmiertelnych, którzy będą starali się zgładzić go przed czasem zgromadzenia. Nie jest to jednak jedyne zagrożenie: na Duncana poluje także tajemnicza społeczność śmiertelnych, którzy określają się jako „obserwatorzy”. Nieśmiertelni mogą żyć na przestrzeni wielu stuleci, sam Duncan ma 400 lat, a zadać śmierć nieśmiertelnemu można tylko poprzez ścięcie mu głowy. Serial „Nieśmiertelny” będzie można oglądać na CBS Action od 2 grudnia w dni powszednie o 21:00.