niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 02 lipiec 2019 18:09

Najciekawsze filmy z 2019 roku (jak do tej pory)

Horror Horror

Bieżący rok zbliża się do półmetku, ale nawet już teraz możemy wymienić wiele interesujących dzieł filmowych, które zdecydowanie warte są obejrzenia. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w kinach pojawiło się mnóstwo dobrych filmów, wpadających w najróżniejsze ramy gatunków - od horrorów, przez wysokobudżetowe blockbustery, na historiach obyczajowych kończąc.

Wśród tych produkcji znajdują się dzieła godne najważniejszych filmowych nagród, ale i lekkie opowieści idealne na wspólny rodzinny seans.

 

Jaki film z 2019 roku jest najbardziej godny naszej uwagi?

W przypadku filmów ambitnych i wysoko nagradzanych, ciekawą pozycją jest "Faworyta". Reżyser Jorgos Lantimos wykrzywia tutaj rzeczywistość pod własne dyktando, prezentując nam nieco absurdalną historię mającą miejsce na angielskim dworze. Największą zaletą tego filmu zdecydowanie jest gwiazdorska obsada. Między Rachel Weisz i Emmą Stone aż iskrzy ekranowa chemia, a Olivia Colman, grająca tutaj królową Annę, słusznie zasłużyła na oscarową statuetkę. Jest to film pełny specyficzny, pełen czarnego humoru i wyrazistych postaci. A gdy mówimy o wyrazistych i niezwykłych postaciach, musimy wspomnieć o filmie, który opowiada historię właśnie takiego człowieka. "Rocketman" to pełna fantastycznych i musicalowych elementów historia jednego z najwybitniejszych muzyków wszech czasów, jakim jest Elton John. Opowieść ta chwyta za serce, wywołując u widzów cały kalejdoskop emocji. Film również nie stara się zamiatać pod dywan bardziej niewygodnych treści, dlatego uświadczymy tu sceny pełne seksu, narkotyków czy innych elementów, które składają się na szalone rockandrollowe życie. W tego typu historii oczywiście ważna jest część muzyczna, ale na szczęście ta warstwa filmu dopracowana jest do perfekcji. Co ciekawe odtwórca głównej roli Taron Egerton samodzielnie wykonuje kultowe piosenki, nadając im swoją własną interpretację. Rozrywki nie zabraknie również dla miłośników horrorów. Jordan Peele, twórca nagrodzonego Oscarem "Uciekaj!", wraca z kolejną historią, która łączy w sobie czarny humor, pełną symboliki intrygującą fabułę i przyprawiające o gęsią skórkę elementy kina grozy. "To my" ("Us") jest opowieścią o rodzinie, której beztroskie wakacje, brutalnie przerywa atak tajemniczych ludzi. Ci ludzie przypominają skrzywione odbicia głównych bohaterów, gwałtownie przypominając, że czasem jesteśmy swoimi największymi wrogami. Warta uwagi jest gwiazdorska obsada z Lupitą Nyong'o (nagrodzona za "Zniewolony. 12 years a slave") na czele, Winstone Dukem czy znaną z "Opowieści podręcznej" Elisabeth Moss.

Całe filmy online, czyli seans na domowej kanapie

Mimo że jest coś magicznego w celebracji doświadczania dzieł filmowych w kinowych salach, to wciąż wiele osób najbardziej ceni sobie seans w domowym zaciszu. Coraz więcej konsumentów decyduje się na pozostanie w domu i zapoznanie się z najciekawszymi filmami wypoczywając na własnej kanapie, w ciszy, spokoju i na własnych warunkach. A wiadomo, że kina nie zawsze mogą zapewnić takie wygody. Dlatego serdecznie polecamy zapoznanie się z najciekawszymi filmami 2019 roku pod adresem https://ofio.pl/