niedziela, czerwiec 16, 2024
poniedziałek, 17 marzec 2014 14:40

Demoniczne mamuśki

„Co ma wspólnego teściowa z muchomorem? To i to jest trujące”. Przytoczony dowcip to tzw. klasyka gatunku. Może jest on mało wyszukany, ale mimo wszystko nie najcięższego kalibru. Kawały o matkach współmałżonków potrafią być bowiem naprawdę ostre. I nie jest to wyłącznie polska specyfika. Oczywiście wyzierający z nich demoniczny wizerunek teściowej jest mocno wykoślawiony i krzywdzący.

Choć z drugiej strony w rzeczywistości zdarzają się przypadki, od których włos jeży się na głowie. Te najbardziej pikantne, rodem z thrillerów, zostaną zaprezentowane w programie „Teściowe z piekła rodem” na kanale ID.

Jak daleko mogą posunąć się chorobliwie zazdrosne i zaborcze teściowe, aby postawić na swoim? Otóż bardzo daleko. Tak naprawdę zdolne są do największego świństwa, a nawet… zbrodni. Tak było chociażby w przypadku pochodzącej z Jugosławii Jelki Pesic. Kobieta wraz z mężem Savą i synem Joe mieszkała w Vancouver w Kanadzie, gdzie prowadzili rodzinny warsztat samochodowy. Pewnego dnia przypadkiem poznała piękną i błyskotliwą rodaczkę Alexandrę Ignatovic, którą postanowiła wyswatać ze swoim synem. Ku uciesze Jelki, między Joe a Alex z miejsca zaiskrzyło. Do tego stopnia, że po paru miesiącach postanowili wziąć ślub. Uradowani Pesicowie kupili im dom i wtedy zaczęły się pierwsze problemy. Jelka zaczęła bowiem ingerować w wystrój wnętrza, co doprowadziło do kłótni między nią a przyszłą synową. Mimo tego młodzi wkrótce wzięli ślub.

Prawdziwy kryzys nadszedł po urodzeniu przez Alexandrę dziecka. Teściowa praktycznie od pierwszego dnia zaczęła ingerować w jego wychowanie i mówić synowej, jak ma postępować z noworodkiem. Co gorsza, pewnego wieczoru, kiedy mały Brendan pozostawał pod jej opieką, podała mu ziołową herbatkę, po której ledwo co udało się wybudzić chłopczyka. Alex postawiła wówczas mężowi ultimatum – albo ona, albo matka. Gdy i to nie pomogło, postanowiła się rozwieść. Jelce bardzo się nie spodobał ten krok. Zaczęła od gróźb, a skończyła na wynajęciu płatnych zabójców.
Oprócz demonicznej Jelki Pesic, widzowie ID poznają m.in. świekrę, która powoli podtruwała swoją synową, by w końcu całkowicie przejąć pieczę nad wnukami. Przyjrzą się też intrygom pewnej mamuśki, która z zawiści o szczęście swojej córki postanowiła… uwieść własnego zięcia. Zobaczą także, jak inna starsza pani symulowała ciężką chorobę, by skłonić żonatego syna do zamieszkania z nią w jednym domu, a tym zrujnować jego związek. A to jedynie mała część szokujących historii.

„Teściowe z piekła rodem” na kanale ID to emocjonujący program o tym, jak ekstremalne formy mogą przybrać rodzinne relacje i jak tragiczne konsekwencje może mieć wchodzenie z butami w cudze życie.

Teściowe z piekła rodem
(ang. Evil-in-Law)
Premiera: w środę, 19 marca, o godz. 22.30 na kanale ID
Emisja kolejnych odcinków: środy, o godz. 22.30