piątek, marzec 01, 2024
piątek, 03 styczeń 2014 16:45

Przestępcze DNA

Czy tendencja do czynienia zła jest zapisana w ludzkich genach? Czy zachowania przestępcze mogą być dziedziczone? Z tymi intrygującymi zagadnieniami postanowili zmierzyć się autorzy programu "Zło w genach", który już w styczniu będzie miał premierę na kanale ID. Dzięki przedstawionym w nim historiom widzowie przekonają się, co tak naprawdę oznacza zwrot „czarna owca” i dlaczego w popularnym powiedzeniu „z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu” niestety jest tak wiele prawdy. 

W każdym z sześciu odcinków serii zostaną zaprezentowane losy jednej familii, w której doszło do niewyobrażalnej tragedii, a skala patologii przekroczyła najśmielsze nawet wyobrażenia. Najlepszym dowodem na to, że nie są to jedynie czcze słowa, jest sprawa rodzeństwa Allenów. Kenneth i jego młodsza siostra Kari zostali rozdzieleni w dzieciństwie z powodu rozwodu rodziców. Kiedy paręnaście lat później spotkali się ponownie, wpadli w szał zabijania. Najpierw pozbawili życia swoją matkę, następnie zaś dziadków, których konta wyczyścili z 200 tys. dolarów. Kiedy dodamy do tego fakt, że brata i zapatrzoną w niego siostrę połączył kazirodczy związek, mamy pełen obraz degeneracji tych dwojga młodych ludzi.

Jakie inne przypadki zostaną omówione w programie? M.in. demonicznego klanu Mallo z Charleston w Zachodniej Wirginii. Członkowie tej ośmioosobowej rodzinki z piekła rodem, przy której filmowi Adamsowie to niewiniątka, od pierwszego dnia po przeprowadzce do małego domku przy Frame Street zwrócili na siebie uwagę sąsiadów szokującym sposobem bycia. Kiedy została zamordowana 82-letnia staruszka, policjanci od razu wiedzieli, do których drzwi zapukać. Nie zdawali sobie jednak sprawy, co może ich czekać po przekroczeniu progu domu, którego wnętrze mogłoby służyć jako plan zdjęciowy horroru. Widzowie poznają również historię braci Alexa i Dereka Kingów z Florydy. Co sprawiło, że dwunasto- i trzynastolatek o wyglądzie aniołków w brutalny sposób pozbawili życia własnego ojca?

Serial dokumentalny „Zło w genach” na kanale ID to spojrzenie na szokujące zachowania ludzi blisko ze sobą spokrewnionych. Komentarze ekspertów kryminologii, psychologów i krewnych sprawców pozwolą nam lepiej zrozumieć, jak w ogóle mogło dojść do przestępstw, od których włos jeży się na głowie.

Zło w genach (ang. Evil Kin)
Premiera: we wtorek, 7 stycznia, o godz. 21.30 na kanale ID
Emisja kolejnych odcinków: wtorek, o godz. 21.30