wtorek, 30 lipiec 2013 22:29

Zabójczy mrok

Noc i ciemność wzbudzają u większości ludzi poczucie lęku już od najwcześniejszych lat życia. Nie ma chyba osoby, która w dzieciństwie choć raz nie poprosiłaby rodziców o zostawienie zapalonej lampki w pokoju. Bijące z niej światło miało odstraszyć potwory ze snów mieszkające w szafie lub pod łóżkiem.

Jednak wytwory dziecięcej wyobraźni to niewinna igraszka w porównaniu z zagrożeniami, jakie czyhają na nas w rzeczywistości, kiedy słońce znika za horyzontem. Na łowy ruszają wówczas wszelkiej maści degeneraci oraz przestępcy. Ich ofiarami padają najczęściej nieświadome niebezpieczeństw i zbyt ufne osoby. To właśnie ich historie zostaną zaprezentowane w emocjonującym programie „Noc przynosi śmierć”, który już 1 sierpnia będzie miał premierę na kanale ID.

Dużą niefrasobliwością wykazał się np. Shawn Johnson. 34-latek został wysłany do położonego w delcie rzeki Missisipi Nowego Orleanu w delegację. Było mu to na rękę, gdyż od dłuższego czasu planował wycieczkę do stolicy amerykańskiego jazzu. Tuż przed powrotem do domu postanowił skosztować uroków lokalnego nocnego życia i wybrał się na słynącą z licznych rozrywek ulicę Bourbon Street. W jednym z klubów o mrocznej nazwie „Loch” spotkał grupkę młodych ludzi. Wspólna zabawa z nieznajomymi w końcu przeniosła się do wynajmowanego przez niego pokoju hotelowego. Był to błąd, który kosztował Shawna życie. Mężczyzna został zaatakowany butelką od szampana, a następnie utopiony w wannie. Nie było to jednak zwykłe zabójstwo. Napastnicy wyrwali bowiem kartki z Biblii i powyklejali nimi ściany oraz sufit. Nieopodal zwłok pozostawili zaś ręcznie uszytą lalkę. Czy był to rytualny mord?

Noc okazała się również zabójcza dla 27-letniej Mary Anne Pohlreich z Seattle, która z dwójką przyjaciół wybrała się potańczyć do klubu Papagayo’s. Nazajutrz po imprezie nagie zwłoki dziewczyny, ułożone w nienaturalnej pozie, zostały znalezione niecałe dwa kilometry dalej. Czy Mary padła ofiarą bezwzględnego seryjnego mordercy? Śmierć dopadła w mroku również Roba i Kelli Phillipsów – młode małżeństwo, które w pogoni za sławą i szczęściem przybyło do stolicy amerykańskiego country Nashville. Ich wspólne marzenia o wielkiej muzycznej karierze, jaką miał rozpocząć Rob, obróciły się jednak w pył już pierwszej nocy, w motelowym pokoju. Morderca nie miał dla nich ani krzty litości. Czy był nim producent muzyczny, na którego zaproszenie przyjechali do Nashville? To jedynie trzy z dziesięciu mrocznych opowieści, jakie zobaczą widzowie ID w kolejnych odcinkach programu.

Seria dokumentalna „Noc przynosi śmierć” to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nas, gdy za horyzontem zniknie słońce. Bowiem gdy zapada zmrok, w niektórych ludziach budzą się demony…

Noc przynosi śmierć
(ang. Last Night in…)
Premiera: w czwartek, 1 sierpnia, o godz. 22.30 na kanale ID
Emisja kolejnych odcinków: czwartki, o godz. 22.30

Wyświetlony 418 razy
© 2013-2019 by SN2.EU