środa, grudzień 06, 2023
czwartek, 11 lipiec 2013 19:08

"Geneza grzechu” z Krystianem Wieczorkiem wielkim sukcesem kanału ID

Kanał ID,  znajdujący się w portfolio Discovery Networks, zakończył właśnie emisję pierwszej serii programu „Geneza grzechu”, który okazał się wielkim sukcesem. Emitowany od 23 kwietnia do 4 czerwca br. siedmioodcinkowy dokument obejrzało niemal 320 tys. osób. W tym czasie wyniki oglądalności pasma wzrosły o 500 proc. w stosunku do 4 tygodni poprzedzających premierę programu

(wzrost o 300 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem). Średni share ukształtował się natomiast na poziomie 0,48, przy czym dla najlepszego odcinka było to aż 0,71. Wprowadzenie do ramówki programu „Geneza grzechu” wpłynęło ponadto na podniesienie wyników Prime Time na ID o 9 proc.

Zaprezentowane powyżej dane świadczą nie tylko o sukcesie programu „Geneza grzechu”, ale także stanowią potwierdzenie bardzo dobrej kondycji całego kanału ID, który według badań Nielsen Audience Measurement w okresie od maja 2012 do maja 2013 odnotował największy wzrost oglądalności pośród wszystkich stacji tematycznych (101,3 proc.).   
Według kierownictwa Discovery Networks o wysokiej oglądalności programu „Geneza grzechu” przesądziły dwa czynniki. Po pierwsze, wciągająca tematyka. Prezentowane są w nim bowiem prawdziwe historie kryminalne, które swój początek miały w ludzkich ułomnościach i nieposkromionych żądzach. To właśnie one prowadziły do dramatycznych wydarzeń, które widzowie mogli śledzić w każdym kolejnym odcinku z zapartym tchem.

Po drugie, podjęcie współpracy z aktorem Krystianem Wieczorkiem, który przyjął propozycję poprowadzenia programu ID. Aktor znany jest telewidzom z licznych ról ” niegrzecznych chłopców”, którzy mają wiele grzechów na sumieniu. Jego serialowy wizerunek współgrał zatem z tematyką programu. Zadowolenie kierownictwa Discovery Networks z udanej współpracy nie kryje Richard Pembroke, Head of Channels CEN, Discovery Networks CEEMEA:

- Cieszę się niezmiernie, że Krystian Wieczorek zdecydował się na współpracę z kanałem ID. O tym, że była ona bardzo owocna i profesjonalna, niech świadczą nie tylko rewelacyjne wskaźniki oglądalności, ale także fakt, że postanowiliśmy ją kontynuować. Już od 3 września widzowie ID będą mogli bowiem ponownie zobaczyć Krystiana na ekranie, w najnowszej serii programu „Geneza grzechu”. Oczywiście wszystkich gorąco zachęcam do jego oglądania.

Nie bez znaczenia w kontekście przywołanych powyżej wskaźników była także intensywna kampania promocyjna programu na antenie ID oraz działania z zakresu public relations skupione na osobie Krystiana Wieczorka. Ich efektem był szereg wywiadów z aktorem w czołowych magazynach z segmentu people/lifestyle (Gala, Joy, Flesz), przewodnikach TV (Tele Świat, To&Owo, Kropka TV) i skierowanym do kobiet portalu internetowym iWoman.pl.

W tym ostatnim przypadku publikacji wywiadu towarzyszył konkurs cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników.