czwartek, 09 maj 2013 16:44

Ostatnia deska ratunku

Nie wie dokładnie, ile osób uratowała, ale mówi, że jeśli przynajmniej jedną, jest szczęśliwa. Mary Ann Gunn to emerytowana sędzina, była przewodnicząca jednego z najskuteczniejszych sądów narkotykowych w USA, którego zadaniem jest nakazywanie leczenia osobom uzależnionym i ścisłe ich kontrolowanie.

 

Gunn przez 13 lat swojej pracy, dzięki nietuzinkowym metodom, uratowała niejedno, wydawałoby się przegrane, życie. W maju nieugiętą sędzinę będą mogli poznać widzowie kanału ID, śledząc program „Sędzia Mary Ann Gunn”.
W programie oglądający zobaczą rekonstrukcje spraw, z którymi przez lata mierzyła się sędzina. Nie zabraknie wśród nich dramatycznych wyznań, łez skruchy, ale także kłamstw i prób manipulacji dowodami. Jednak sędzia Gunn, mimo że jest kobietą wyrozumiałą i troskliwą, w swoich decyzjach pozostawała nieugięta i rządziła twardą ręką.

Z powodzeniem potrafiła też wykryć prawdziwą wolę poprawy oraz wpłynąć na tych, którzy nie bagatelizowali swojego problemu. Dzięki jej doświadczeniu i zaangażowaniu wielu oskarżonym udało się pokonać trudną przeszłość i wrócić do normalnego życia. Dlaczego emerytowana sędzina zdecydowała się powrócić na salę rozpraw? Jest przekonana, że pokazanie szerokiej publiczności dramatów ludzi, którzy ulegli zgubnemu nałogowi, ma nieocenioną wartość edukacyjną. Chce też pokazać uzależnionym, że jest dla nich szansa na powrót do społeczności. Serial został entuzjastycznie przyjęty przez amerykańską publiczność i twórców programów telewizyjnych. Już po emisji pierwszej serii został wyróżniony prestiżową nagrodą Emmy.

Warto dodać, że prywatnie sędzia Gunn również wymyka się stereotypowi statecznej emerytki. Jest fanką Harley’a Davidsona i chętnie na swoim motocyklu przemierza bezdroża. Nie ma też oporów, by w razie potrzeby wsiąść na traktor, a wieczorem dla odprężenia poszydełkować. Samotnie wychowała córkę, która - dumna z matki - poszła w jej ślady i też została prawniczką.

Program „Sędzia Mary Anna Gunn”, w przeciwieństwie do innych programów z gatunku court show, nie tylko relacjonuje przebieg procesu. Odsłania też kulisy funkcjonowania sądu oraz pracy sędziny, która zamiast kary pozbawienia wolności proponuje narkomanom alternatywne rozwiązanie. Często będące dla nich ostatnią deską ratunku.

Sędzia Mary Ann Gunn
(ang. Last Shot with Judge Gunn)
Premiera: w poniedziałek, 13 maja, o godz. 19.00 na kanale ID
Emisja kolejnych odcinków: od poniedziałku do piątku, o godz. 19.00

Wyświetlony 528 razy
© 2013-2019 by SN2.EU