wtorek, 16 kwiecień 2013 15:30

Bohaterowie, z którymi warto się zaprzyjaźnić!

W kwietniu na kanale CBS Drama śledzić można dalsze losy bohaterów serialu „Melrose Place”. Odcinki  3. i 4. sezonu emitowane są w dni powszednie o godzinie 21:00. „Melrose Place” to serial przedstawiający świat grupy przyjaciół, wchodzących w dorosłość, którzy marzą o sukcesie i pieniądzach, nie bacząc przy tym na moralne

konsekwencje swoich czynów. W sezonie 3. „Melrose Place” nie zabraknie skandali, bulwersujących zwrotów akcji, zazdrości, chciwości i niewierności, a już pierwszy odcinek 4. sezonu przyniesie wybuchowy zwrot akcji!  

Dla miłośników „Melrose Place” i historii poświęconych przyjaźni, amerykański przemysł telewizyjny przygotował, co najmniej kilka tak interesujących seriali. W Polsce wiele produkcji o tej tematyce zdobyło sobie sympatię widzów i dużą popularność.

Choć w całkiem inny sposób niż „Melrose Place” temat przyjaźni porusza także, jak sama nazwa wskazuje, serial „Przyjaciele”. Jego bohaterowie nie koncentrują się na zarobkach i tym, by piąć się po szczeblach kariery, a do życia w luksusie w pewnością jeszcze trochę im brakuje. Mimo tego są jednak szczęśliwi, a w ich mieszkaniach zawsze słychać śmiech. Tworzą zgraną paczkę, zawsze mogą na siebie liczyć, a ich życie to prawdziwa komedia. Serial o losach szóstki przyjaciół nadawany był w latach 1994-2004, zatem widzowie mieli szansę, by przywiązać się do sympatycznych bohaterów: Rachel, Moniki, Phoebe, Joey’a, Chandlera i Rossa. O tym jak wielką sympatię zdobyli przez lata emisji „Przyjaciele”, świadczyć trzecie miejsce w rankingu lovefilm.com na najbardziej uzależniający serial, które zajęli w 2009 roku.

Innym serialem o przyjaciołach, który podbił serca polskiej widowni, jest w pewnością „Jezioro Marzeń”. W serii tej ukazane są losy dorastających Amerykanów, którzy mają wiele problemów, dylematów i prowadzą poważne (jak na tak młody wiek) rozmowy. Głównymi bohaterami są Joey Potter i Dawson Leery. Ta serialowa para czasem się przyjaźni, czasem jest w prawdziwym związku, ale jedno jest pewne – Joey i Dawson nie mogą bez siebie żyć! Ważną rolę w serialu odgrywają także Pacey i Jen. Losy bohaterów przeplatają się w sześciu sezonach. Serial zdobył szereg nagród Teen Choice. W Internecie wciąż pojawiają się pozytywne komentarze widzów, którzy piszą, że mają do „Jeziora Marzeń” ogromny sentyment.

W latach 1999-2001 wyemitowano po raz pierwszy czterdziestotrzyodcinkowy serial „Asy z Klasy”, który był nadawany także w Polsce. Serial ukazuje losy grupy uczniów z liceum imienia Kennedy’ego. Głównymi bohaterkami są Brooke McQueen – atrakcyjna blondynka, najpopularniejsza dziewczyna w szkole i Sam McPherson – niepokorna brunetka. Dziewczyny zdecydowanie za sobą nie przepadają, mają całkiem odrębne grupy przyjaciół. Brook jest cheerleaderką, spotyka się z przystojnym futbolistą, a jej koleżanki nie błyszczą zbytnim intelektem. Sam przyjaźni się z Lilly – ambitną dziennikarką, puszystą Carmen i zakompleksionym Harrisonem. Kłopoty zaczynają się, gdy niemająca skrupułów i niesympatyczna Brook oraz oryginalna i niebacząca na pozory Sam muszą zamieszkać pod jednym dachem!

Jak widać przyjaźń to wdzięczny i lubiany przez scenarzystów oraz widzów motyw serialowy. Aktorzy odgrywający serialowych przyjaciół są na tyle lubiani, że filmowa kariera otwiera się przed nimi otworem. Tak stało się w przypadku Jennifer Aniston, która w „Przyjaciołach” zagrała sympatyczną Rachel i później stała się gwiazdą komedii romantycznych. Katie Holmes grająca w „Jeziorze Marzeń” do dziś jest niezwykle popularną i rozpoznawalną osobą. Obydwu paniom popularności przysporzyły z pewnością także niezbyt przyjacielskie relacje z byłymi mężami!

3. i 4. sezon serialu „Melrose Place” w kwietniu od poniedziałku do piątku o godzinie 21.00 na kanale CBS Drama.

© 2013-2020 by SN2.EU