wtorek, listopad 28, 2023
poniedziałek, 26 listopad 2012 14:11

Bójki między kobietami, przepych i liczne romanse – wróciła Dynastia!

Blichtr, władza, seks i wielkie pieniądze – oto saga rodzinny Carringtonów. Czas przypomnieć sobie spektakularne bójki Alexis i Krystle, zawiłe intrygi i olśniewające stroje bohaterów.  „Dynastię” wyemituje kanał CBS Drama – w dni powszednie o godzinie 20.00.
Ta amerykańska, niezwykle popularna opera mydlana miała swoją premierę na początku lat 80. jako konkurencja dla serialu „Dallas”. „Dynastia” szybko odniosła sukces i dla wielu widzów stała się ulubioną pozycją, znaną z nieco naciąganej fabuły i niezwykle zabawnych walk między głównymi bohaterkami. Serial stał się synonimem guilty pleasure – przyjemności, do której nie zawsze mamy odwagę się przyznać. Teraz widzowie mogą doświadczyć jej po raz kolejny, od samego początku, na CBS Drama.

Akcja serialu toczy się w Denver w stanie Kolorado i skupia się na życiu zamożnego potentata naftowego Blake’a Carringtona (John Forsythe), jego obecnej żony, byłej sekretarki Krystle (Linda Evans) oraz zepsutych, nieradzących sobie w życiu dzieci. Fabuła opiera się głównie na rywalizacji między rodziną Carringtonów a ich konkurentami biznesowymi, rodziną Colbych. Emanujący bogactwem serial wyniósł na szczyty popularności m.in. Joan Collins, która grała Alexis Carrington – stylową, bardzo wredną byłą żonę Blake’a oraz Emmę Samms, która wcieliła się w rolę Fallon Carrington Colby – zepsutej i rozwiązłej dziedziczki fortuny.

Bogata galeria postaci nie jest jedynym walorem tej produkcji. W każdym odcinku podziwiać można pełne przepychu kreacje zaprojektowane przez Nolana Millera oraz przyciągającą uwagę (choć jak się okazuje sztuczną) biżuterię. Fenomenalne suknie noszone przez Krystle i Alexis z pewnością będą stanowiły doskonałą inspirację w nadchodzącym karnawale. Ogromne klipsy, kolie, kapelusze – wszak taką konwencją można znakomicie się bawić! Nie zapominajmy o fryzurach – platynowym blondzie szlachetnej Krystle oraz kruczoczarnych lokach przebiegłej Alexis. Mówi się, że świat nie jest czarnobiały – w przypadku „Dynastii” ta maksyma nie do końca się sprawdza!

Pięć rzeczy, których nie wiesz o „Dynastii”…

•    Początkowo tytuł serialu miał brzmieć „Oil” („Ropa naftowa”).
•    W ostatecznych wersjach scenariusza nazwiska Parkhurst i Corby zmieniono na Carrington i Colby.
•    U szczytu swojej popularności serial miał budżet 1,2 mln USD na odcinek i gwarancję, że pojawi się w nim co najmniej 10 oryginalnych sukni Nolana Millera.
•    „Dynastia” zaowocowała również perfumami, krótko obecnymi na rynku, inspirowanymi bohaterami serialu: Forever Krystle oraz Alexis’ Scoundrel i zapachem Carrington dla mężczyzn, sprzedawanymi w cenie 9,75 USD za sztukę. Yves Saint Laurent, który je produkował, w 1985 roku sprzedał ponad 6,5 miliona butelek.
•    O rolę Alexis starały się takie gwiazdy jak Sophia Loren, Elizabeth Taylor i Raquel Welch.

Serial „Dynastia” wraca! Emisja już od 3 grudnia w dni powszednie o godzinie 20.00 na kanale CBS Drama.  Powtórki kolejnego dnia o godzinie 9.00 i 15.00