poniedziałek, 29 październik 2012 16:00

Celebryci nabici w butelkę

Oszustwa, kłamstwa i szwindle dotykają nie tylko zwykłych śmiertelników. Narażone są na nie także osoby publiczne, dobrze wszystkim znane z ekranów telewizorów. Czasem dotykają ich oszustwa na duże kwoty, w innych przypadkach są najzwyczajniej w świecie w zabawny sposób „wkręcani”. Program „Szwindel”, który emitowany jest na kanale Zone Reality w dni powszednie o 11.00 i 18.00 ukazuje największe światowe przekręty. A jakie głośne oszustwa spotkały polskich celebrytów?

Teatr kojarzy się wszystkim z kulturą wysoką. Doskonale wiadomo, że aktorzy zarabiają tam znacznie mniej niż w serialach i reklamach, ale są dumni ze swoich występów scenicznych. A co jeśli za udział w spektaklach nie dostaną ani grosza? Taka sytuacja spotkała aktorów Teatru Bajka. Dług instytucji sięgnął blisko miliona złotych! Dyrektor był winien pieniądze Edycie Olszówce, Katarzynie Skrzyneckiej, Renacie Dancewicz, Piotrowi Gąsowskiemu i wielu innym artystom. Grzegorz B. przez rok nie wypłacał wynagrodzeń, nie kwapił się także do opłacania czynszu. W miejscu Teatru Bajka działa teraz Kwadrat.
Także aktorzy serialowi bywają oszukiwani, a atmosfera w czasie ich pracy nie zawsze jest sielankowa.

Taka sytuacja panowała na planie „Szpilek na Giewoncie”. Główna bohaterka produkcji, Magdalena Schejbal, ujawniła, że od 3. sezonu relacje między nią a producentami serialu były bardzo napięte. Przed nakręceniem kolejnej serii aktorka powiedziała przedstawicielom stacji, że jest w ciąży, a co za tym idzie będzie potrzebowała specjalnego traktowania. Zdjęcia ruszyły z opóźnieniem, co wymagało przyspieszenia trybu pracy do 12 godzin dziennie. Nie zareagowano odpowiednio na to, że aktorka w 5 miesiącu ciąży znalazła się w szpitalu. Aktorce grożono nawet, że już nigdzie nie znajdzie pracy!

Bywa, że celebryci są oszukiwani przez kogoś ze znajomych. Na ślubie Tomasza Luberta z zespołu Virgin ukradziono pieniądze. Panna młoda, Ewa Wojtasik, poinformowała, że zaginęło aż 17 kopert. Ponadto pod Urzędem Stanu Cywilnego ktoś przywłaszczył sobie torebkę i kamerę. Być może ciężko było dopilnować tych przedmiotów, ponieważ na weselu było 200 osób. Nie zmienia to faktu, że dla pary młodej musiało to być bardzo przykrym wydarzeniem – istnieje duża szansa, że złodziejem był ktoś ze znajomych.

Na szczęście nie zawsze gwiazdy są oszukiwane w przykry sposób – czasem mają miejsce całkiem zabawne sytuacje. Ostatnio głośno było o tym, jak prezenter TVP Maciej Dowbor przeprowadził wywiad z fałszywą Radwańską i mimo, że uwielbia tę sportsmenkę, wcale nie zauważył, że wcieliła się w nią współpracownica Szymona Majewskiego z TVN-u. W ten  sposób stacja zrobiła niezły żart swojej konkurencji, a to małe oszustwo przez wiele dni śmieszyło telewidzów i internautów.

Premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Szwindel” od poniedziałku do piątku o godzinie 11.00 i 18.00 na antenie Zone Reality!

© 2013-2020 by SN2.EU