wtorek, 16 październik 2012 12:49

Czy prawdziwych Cyganów już nie ma?

O Romach krąży wiele stereotypów – jedne są pozytywne, inne zdecydowanie nie. Jak naprawdę wygląda życie społeczności romskiej? Jakie są ich tradycje, pasje i marzenia? Już 20 października na antenie Zonie Reality startuje pierwszy sezon niezwykłego programu „Cygańskie życie w drodze”, prezentującego kulturę i codzienność Romów.
„Cygańskie życie w drodze” to program, który zabiera widzów Zone Reality w podróż po Wielkiej Brytanii śladami taborów cygańskich. Jake Bowers, romski dziennikarz magazynu „The Travellers Times”, oraz Tracy Nedic wspólnie analizują doniesienia prasowe i obalają zawarte w nich stereotypy. Aby poznać kulturę i codzienne życie Romów, bohaterowie programu odwiedzają z kamerą takie miejsca jak: obozowisko Dale Farm, tor wyścigów końskich Epsom Derby, targ koński Lee Gap w Yorkshire oraz festiwal ewangelizacyjny dla nowo nawróconych chrześcijan w Essex.

Jake i Tracy chcą zmienić sposób postrzegania Romów w społeczeństwie oraz mediach brytyjskich. Mimo niechęci pewnych grup Romów, zarzucających im stronniczość, organizują ogólnokrajowy konkurs talentów „Traveller’s Got Talent”. Ich celem jest wypromowanie najbardziej utalentowanych przedstawicieli społeczności romskiej.

W kolejnych odcinkach serii „Cygańskie życie w drodze” zobaczymy, jak Jake i Tracy wspólnie z grupą jurorów wśród silnych emocji, łez szczęścia i rozczarowania przesłuchują kolejnych kandydatów, niestrudzenie przeczesując Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu nowej cygańskiej gwiazdy.

Oglądajcie premierowy serial „Cygańskie życie w drodze”, od 20 października 2012,  w soboty i niedziele, o godz. 08.00, 13.00 i 18.00 na antenie Zone Reality!
© 2013-2020 by SN2.EU