sobota, wrzesień 30, 2023
poniedziałek, 04 czerwiec 2012 10:50

Zawalcz o siebie! Ciesz się pełnią życia

Pożegnaj swój nałóg na zawsze. Ale nie tak jak do tej pory: od jutra albo od przyszłego miesiąca. Bo może być za późno. Skąd wiesz, co czai się w Twoim organizmie i czy za miesiąc nie będziesz leżeć w kostnicy?
Właśnie takie trupie wrażenie możemy odnieść na początku spotu ExSmokers promującego behawioralne techniki walki z paleniem. „Mój syn rzucił palenie na zawsze” wypowiedziane bezpłciowym tonem może przyprawić o dreszcze. Ale co z tego? Spot ma robić wrażenie. Trochę nas przestraszyć, a jednocześnie dać nadzieję, że jeśli teraz sięgniemy po pomoc to może uratujemy samych siebie. Bo przecież warto?
Rodzina, znajomi czy chociażby nasi rodzice – to osoby, dla których warto żyć. A żeby żyć, często musimy podejmować trudne decyzje, które wprowadzą nie lada zmiany w naszym zachowaniu. Możliwe, że przestawi nam się nieco piramida wartości – to, co do tej pory było niedoceniane, wskoczy na sam szczyt? Ale aby do tego doszło, najpierw trzeba zawalczyć o siebie. Swoje zdrowie, własne, niezależne od niczego – zwłaszcza od nałogów – JA.
Często walczymy o wolność wyboru. A potem sami ją sobie odbieramy, sięgając po papierosy w sytuacjach dla nas zbyt trudnych. Przywróćmy sobie wolność razem z programem ExSmokers. Zmieńmy siebie już dziś na lepsze. By żyć dla siebie i dla innych. Więcej znajdziesz tutaj

Media