czwartek, kwiecień 18, 2024
poniedziałek, 02 grudzień 2019 18:35

Implanty zębowe uratują Twój uśmiech !

Implanty zębowe Implanty zębowe
Czasami zdarza się tak, że tracimy zęby, czy to w wypadku, czy też w wyniku choroby. Osoby, które straciły zęby i nie mają pełnego uśmiechu, często krępują się. To powoduje, że zasłaniają usta w czasie mówienia, nie uśmiechają się, a czasami nawet stronią od innych ludzi.

Czy można coś na to poradzić? Rozwiązaniem może okazać się decyzja na zrobienie implantów zębowych. Dlaczego warto zdecydować się na założenie implantu i jakie implanty warto wybrać?

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są produktem, który ma zastąpić naturalny ząb. Produkowane są z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Najczęściej jest to tytan, który jest dobrze tolerowany przez organizm, dlatego osoba nosząca implanty zębowe nie odczuwa dyskomfortu związanego z reakcją organizmu na ciało obce. Dodatkowo warto podkreślić, że tytan jest bardzo wytrzymałym materiałem, więc taki implant będzie służył pacjentowi przez długie lata. Co istotne, implant jest wykonywany tak, aby nie można go było odróżnić od naturalnych zębów pacjenta. Więcej informacji na temat implantów oraz ich doboru można znaleźć w klinice www.fabdent.pl.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie implantów zębowych?

Założenie implantu po stracie zęba, niezależnie od przyczyny tego zdarzenia niesie za sobą same pozytywne skutki. Chodzi tutaj nie tylko o względy estetyczne, ale i zdrowotne pacjenta. Warto podkreślić, że ubytki w uzębieniu mogą powodować problemy z wymową. Po założeniu implantów ten problem znika. Zakładanie implantów nie wymaga też ingerencji dentystycznej do innych zębów, co wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia jamy ustnej. W porównaniu do zakładanych nieraz mostów protetycznych. Dają też lepszą możliwość dokładnego czyszczenia zębów i przestrzeni pomiędzy nimi.

Z kolei w porównaniu do protez ruchomych, implanty dają pacjentom o wiele większy komfort. Są zamocowane na stałe, co eliminuje konieczność wyjmowania ich, czyszczenia czy mocowania specjalnymi preparatami. A to dla wielu osób może być dość krępujące.