wtorek, 12 wrzesień 2017 06:01

Właściwości i zastosowanie propolisu

Propolis to inaczej kit pszczeli, którym pszczoły wyściełają swoje ule od wewnątrz w celu uchronienia się przed bakteriami i grzybami oraz dezynfekują nim wnętrza komórek w plastrach. Zbierają go z pączków niektórych drzew, otoczonych żywiczną, lepką substancją, chroniącą przed szkodnikami, które stanowią zagrożenie z zewnątrz.


Propolis – skład

 

Złożony jest z żywicy drzewnej i substancji, jaką wytwarzają pszczoły – czyli sama natura. Na jego skład ma wpływ przede wszystkim to, co pszczoły zdołają uzbierać. Jeśli są to substancje bardziej cenne, wtedy i uzyskany z nich propolis będzie charakteryzował się lepszymi właściwościami. Tak czy inaczej, zawiera w sobie biopierwiastki, kwasy tłuszczowe, mikroelementy, flawonoidy, hormony roślinne, olejki eteryczne, żywice i balsamy, które łącząc się w jedną całość, stają się naturalnym, bardzo dobrym antybiotykiem.

Propolis – bakteriobójczy i bakteriostatyczny lek naturalny

Oprócz antybakteryjnych właściwości propolis charakteryzuje się także tym, że jest to dobrym regulatorem ciśnienia, wzmacniaczem wydzielania żółci czy specjalistą od odtruwania wątroby i gojenia ran. Niweluje on działanie niektórych szczepów bakteryjnych, odpornych na antybiotykoterapię. Dzięki jego stosowaniu można szybciej pozbyć się grypy oraz pomóc sobie w różnych chorobach związanych z krążeniem, jamą ustną i układem pokarmowym. Propolis wykorzystywany jest także w zapaleniach cewki moczowej, prostaty oraz do wszelkich odcisków i nagniotków. To oczywiście nie wszystkie możliwości zastosowania propolisu.

Propolis – jaki wybrać i jak stosować

Warto sięgnąć po propolis nawet w celach profilaktycznym, aby wzmocnić swój układ immunologiczny. Szczególnie na jesienne i zimowe chłody będzie to dobrym rozwiązaniem i zainwestowaniem w swoje zdrowie. Można nabyć go w postaci nalewek, tabletek, saszetek, pastylek do ssania czy kropli. Zależy do czego ma być zastosowany (zewnętrznie czy wewnętrznie) oraz od indywidualnych upodobań. Powinien być zażywany zazwyczaj od 1 do 3 kapsułek dziennie lub jednej saszetki dziennie. Zawsze należy sprawdzić jednak wskazówki znajdujące się na ulotce, dotyczące dawkowania leku.

© 2013-2020 by SN2.EU