piątek, 19 luty 2016 12:44

Siedzenie ma znaczenie!

8 godzin w pracy, 120 minut w korku, 5 000 sekund w kinie - to prawdziwe wyzwanie dla każdego z nas. Przeciętny człowiek w ciągu tygodnia spędza ok. 64 godziny siedząc. To przerażająca perspektywa dla osób cierpiących na hemoroidy. Objawy tej choroby związane są z drastycznym uczuciem dyskomfortu i bólu okolicy odbytu. Niestety w codziennym życiu nie da się uniknąć siedzenia

Są sytuacje, w których po prostu trzeba usiąść i długo siedzieć: w samolocie, pociągu, na uczelni, w teatrze, restauracji, pracy, domu, u przyjaciół. Nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że jesteś aktywny podczas przejażdżek na rowerze – również siedzisz.

Taki tryb życia to jedna z głównych przyczyn choroby hemoroidalnej. Jako, że jest to bolesny i wstydliwy problem, nie przesiedź swojej szansy na zdrowie. Pamiętaj że, zastosowanie odpowiedniego leczenia, zmiana zwyczajów żywienia, picie większej ilości płynów, aktywność fizyczna mogą poprawić Twój stan zdrowia zmniejszając objawy choroby hemoroidalnej. Ruch może zmniejszyć ryzyko powstawania choroby hemoroidalnej

Hemoroidy, zwane guzkami krwawniczymi to anatomiczny element organizmu każdego z nas, występują one w końcowym odcinku przewodu pokarmowego. Znajdują się w najbliższym sąsiedztwie odbytu. Zazwyczaj nie wywołują żadnych objawów, problemy zaczynają się wówczas gdy w ich obrębie dochodzi do zmian związanych z nie właściwym przepływem krwi oraz jej zastojem. Nazwa hemoroidy pochodzi z greckiego słowa ,,hemoroides” co oznacza przepływ krwi. Zmiany te najczęściej mogą prowadzić do występowania objawów choroby hemoroidalnej takich jak: ból, pieczenie, obrzęk okolic odbytu nie jednokrotnie towarzyszyć temu może krwawienie! Długie bagatelizowanie symptomów choroby hemoroidalnej może skończyć się na stole operacyjnym. Nieleczone potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Przyczyny powstawania hemoroidów są bardzo różnorodne, najczęściej są to: ciąża i poród u kobiet, niewłaściwa dieta, mała ilość przyjmowanych napojów ale i brak ruchu. Problem choroby hemoroidalnej to problem zarówno kobiet i mężczyzn. Taki stan rzeczy powoduje iż: ból, pieczenie, świąd sprawiają, że nawet najwygodniejszy fotel staje się „krzesłem tortur”. Dlatego, gdy pojawią się pierwsze oznaki tej choroby, należy jak najszybciej działać. Nie przesiedź swojej szansy na zdrowie. Do listy codziennych zadań dodaj jak najwięcej ruchu – zamień windę na schody, zostaw samochód i pospaceruj , zapisz się na basen. Zmień swój styl życia i odżywiania oraz zastosuj odpowiednie leczenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Podejmij wyzwanie

Ból, pieczenie i krwawienie nie pozawalają czekać. Warto zastosować odpowiedni lek który działając kompleksowo mógłby zmniejszyć objawy choroby. Należy wybrać taki preparat, który działa przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco. Zwróć uwagę na to, czy preparat jest zarejestrowany jako „lek”, ponieważ istnieje wiele maści o delikatnym działaniu, które mogą się nie sprawdzić.

Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco na śródbłonek naczyń krwionośnych , przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę trwającą nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści.

RUSKOREX:
-Silne miejscowe znieczulenie;
-Nie podrażnia tkanek;
-Działa do 2 godzin;
-W postaci czopków i maści;

Ruskorex

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk – 32,50 zł; Ruskorex maść 40g – 32,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC

Wyświetlony 1138 razy
© 2013-2019 by SN2.EU