czwartek, 19 lipiec 2012 20:05

Jazda bez trzymania... telefonu

Na rynku polskim pojawił się nowy przenośny zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT+. To praktyczne rozwiązanie, gwarantujące bezpieczne rozmowy telefoniczne w samochodzie - bez użycia rąk. Manualna obsługa Parrota podczas jazdy ogranicza się wyłącznie do jednokrotnego naciśnięcia przycisku z zieloną diodą i to tylko wtedy, gdy użytkownik chce nawiązać połączenie. Reszta odbywa się w sposób głosowy.

Aby wybrać rozmówcę należy wypowiedzieć jego imię i nazwisko lub inną formę, w jakiej jest on zapisany w książce telefonicznej telefonu. Odbieranie rozmów przychodzących następuje przez użycie dwóch słów: „odbierz” lub „odrzuć”.

W tym czasie kierowca jest również głosowo informowany kto dzwoni. Dzięki temu cała uwaga kierującego  skupia się na prowadzeniu auta i nie musi on ani szukać telefonu, ani spoglądać na jego wyświetlacz podczas połączenia.

Wbudowany mikrofon wielokierunkowy oraz głośnik Hi-Fi z płaskim panelem, wykonane przez znaną brytyjską firmę NXT, pozwalają na swobodny i dokładny obustronny przepływ dźwięku. Nazwiska są przy tym wymawiane czystą polszczyzną, włącznie z polskimi literami.

Synchronizacja książki telefonicznej następuje tylko przy pierwszym podłączeniu. Wszystkie kontakty są wtedy kopiowane do pamięci wewnętrznej urządzenia.

Przydatnym udogodnieniem jest również opcja wykrywania telefonu w pobliżu zestawu. Jeśli nie usłyszymy specjalnego sygnału będzie to oznaczało, że komórki nie ma w promieniu 10 metrów i np. została w domu. Umożliwia to czujnik drgań, który automatycznie aktywuje przyrząd zaraz po wejściu do pojazdu.

MINIKIT+ montuje się do osłony przeciwsłonecznej za pomocą elastycznego paska, dzięki czemu zestaw głośnomówiący jest zawsze pod ręką, nie utrudniając jednocześnie widoczności i nie rozpraszając uwagi kierowcy.

Wbudowana funkcja dual umożliwia podłączenie dwóch telefonów i odbieranie rozmów w jednym zestawie. Multimedialne dzwonki pozwalają przy tym na rozróżnienie dzwoniącego aparatu, a funkcja Bluetooth A2DP daje możliwość słuchania muzyki lub instrukcji nawigacji ze smartfona, bezpośrednio przez głośnik Parrota. Zestaw jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.Wyłącznym dystrybutorem zestawów głośnomówiących w Polsce jest Amervox.

Dane techniczne:
- przenośny zestaw głośnomówiący Parrot MINIKIT+
- producent: Parrot
- dystrybutor w Polsce: Amervox
- bluetooth v2.0 +EDR
- port USB do uaktualnienia oprogramowania
- obsługiwane profile: HFP, OPP, PBAP, A2DP, SyncML, Synchro AT, Synchro Nokia
- procesor: Parrot P6i@ 416 MHz, Pamięć Flash = 1 Gb, Pamięć RAM = 128 Mbit
- kompatybilne z telefonami i urządzeniami Bluetooth wszystkich marek
- zasięg: 10 metrów
- tryb dual (multipoint) – obsługa dwóch telefonów
- interfejs: 2 przyciski, pokrętło, dwie diody LED
- wbudowany mikrofon wielokierunkowy
- głośnik Hi-Fi z płaskim panelem (technologia NXT)

 

 

- full duplex – jednoczesna transmisja dwukierunkowa
- zaawansowana redukcja szumów Parrot NR3
- system redukcji echa
- głosowe menu w języku polskim
- płynne powtarzanie imion i nazwisk po polsku
- kolor: czarny
- wymiary: 11 x 6 x 2,9 cm
- waga: 83 g
- cena: 342 zł (PARROT MINIKIT+, ładowarka, elastyczny pasek, kabel mini USB)
- dostępność: www.amervox.com

© 2013-2020 by SN2.EU