środa, 11 lipiec 2012 16:46

DUNE wkracza do świata telewizji z nowym odtwarzaczem TV-201

Firma HDI DUNE, producent sieciowych odtwarzaczy multimedialnych klasy premium, zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu z serii TV – DUNE HD TV-201. Odtwarzacz występuje w kilku wersjach wyposażonych w wewnętrzny tuner do odbioru telewizji satelitarnej (model TV-201S2), kablowej (TV-201C) oraz naziemnej telewizji cyfrowej zarówno w standardzie DVB-T, jak i DVB-T2 (TV-201T i TV-201T2).

Dune HD TV-201 to set-top box, który oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, wykorzystuje również transmisję przez Internet, pozwalając na oglądanie VOD, IPTV czy OTT. Bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1 zapewnia wydajny procesor Sigma Designs 8670, który sprawdził się już w poprzednich modelach firmy HDI DUNE z serii TV.

Mimo miniaturowej formy, odtwarzacz radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi formatami wideo  o wskaźniku bitrate do 50 Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Ten kolejny mini-odtwarzacz firmy HDI DUNE to model w dużym stopniu oparty na poprzedniku, TV-101, jednak wyposażony dodatkowo we wspomniany wcześniej wewnętrzny tuner telewizyjny. W wersji przeznaczonej do odbioru telewizji satelitarnej użytkownik ma do dyspozycji wejście LNB oraz wyjście  Loop Out (przelotka), a w modelach do telewizji kablowej i naziemnej zastosowano wejście antenowe RF i wyjście RF (tzw. pętla antenowa).

Dwa porty USB 2.0 umieszczone na przednim i tylnym panelu pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków, a nawet klawiatury czy myszki, które ułatwią korzystanie z serwisów internetowych. Z tyłu odtwarzacza znalazły się również porty HDMI 1.3, wyjście AV coaxial (przez mini-jack) oraz port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może umieścić odtwarzacz w dowolnym miejscu  i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

DUNE HD TV-201 umożliwia odtwarzanie plików wideo bezpośrednio z sieci lokalnej dzięki złączu Fast Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Nowy odtwarzacz może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

Liczne zmiany, które producent wprowadził w najnowszej wersji oprogramowania znacząco poprawiły działanie wszystkich odtwarzaczy z serii TV. Firma HDI DUNE zdecydowała się również na dodanie do nowego modelu aplikacji (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gier (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez Internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android.

Specyfikacja:

Model    Dune HD TV-301
Procesor wideo    Sigma Designs 8670
Pamięć RAM    256 MB
Odtwarzacz sieciowy    Odtwarza pliki z sieci lokalnej, komputera lub NAS (UPnP, SMB, NFS)
Złącza    - 2 złącza USB 2.0 (1 na przednim panelu, 1 na tylnym),
- złącze Fast Ethernet,
- HDMI 1.3,
- wyjście AV coaxial (przez mini-jack),
- port IR Extender
Obsługiwane formaty wideo    MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
Obsługiwane formaty audio    MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC, Dolby True HD, DTS HD MA
Obsługiwane pliki graficzne    JPG, BMP, GIF, PNG
Dodatkowe oprogramowanie    Przeglądarka Internetu z obsługą Adobe Flash 3.1 Lite oraz Flash 10.1
Wymiary    16,5 cm x 10,8 cm x 2,8 cm

Gwarancja i cena:

Przewidywana cena modeli TV-201S2, TV-201C i TV-201T wynosi około 120 euro. Cena za model DVB-T2 to około 140 euro.  

Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji:

http://dune-hd.com

Wyświetlony 639 razy
© 2013-2019 by SN2.EU