wtorek, 10 październik 2017 19:58

Jak wybrać dobry telewizor 4K?

Aż cztery razy więcej pikseli niż w przypadku technologii Full HD – 4K to przyszłość telewizji. Ta technologia może zagościć już teraz w naszych domach. Wystarczy tylko wybranie dobrego telewizora 4K – UHD. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Więcej pikseli – wyjątkowa jakość

Dotychczas większość telewizorów produkowana była w technologii Full HD – pozwala ona na wyświetlanie na ekranie 2 milionów pikseli w rozdzielczości 1920 x 1080. Z kolei w przypadku 4K, czyli Ultra HD (UHD) mamy do czynienia z cztery razy większą rozdzielczością wynoszącą 3840 x 2160 – to razem aż 8 milionów pikseli.

Znacznie większa liczna pikseli oznacza, że obrazy na telewizorach 4K są bardziej klarowne, realne oraz efektowne. To całkowita nowość w kwestii jakości! Co więcej, nie musimy płacić za nią bardzo dużo. W jaki sposób wybrać tani i dobry telewizor 4K spośród dostępnych modeli?

Kupujemy telewizor 4K

Wybór telewizora 4K to w szczególności kwestia budżetu. W związku z tym, gdy mamy do dyspozycji więcej pieniędzy, możemy rozkoszować się wyjątkową jakością obrazu. Jednak nawet w cenie poniżej 2 000 złotych kupimy tani i dobry telewizor 4K spełniający nasze potrzeby.

Podczas poszukiwań powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, aby nasz telewizor zapewniał nam dobrą jakość obrazu i dźwięku oraz wygodną obsługę.

  • liczba cali – telewizory 4K dostępne są w przekątnych nawet 40 cali, ale do wyboru mamy także te o 60 czy 80 calach
  • dobre skalowanie – jako że większość programów nie jest emitowana jeszcze w 4K, warto sprawdzić, czy skalowanie w telewizorze jest dobrej jakości
  • forma ekranu – może być prosty lub zakrzywiony, ten z zakrzywionym ekranem daje większą głębię, ale jego ceny są znacznie wyższe
  • HDMI – to już standard i pozwala na łatwe podłączenie do telewizora różnych urządzeń

Smart TV – to funkcja pozwalająca na korzystanie z internetu na naszym telewizorze, jest bardzo przydatna, ponieważ wiele materiałów w 4K znajdziemy właśnie on-line – funkcja ta nie jest dostępna w każdym tanim telewizorze 4K

Wyświetlony 525 razy
© 2013-2019 by SN2.EU