środa, 04 październik 2017 14:23

Dlaczego warto posiadać w domu zapas śrub?

Podczas zakupów meblowych, czy tych, które dotyczą akcesoriów mieszkaniowych, można spotkać działy z różnego rodzaju śrubami.

Wiele osób omija je, nie zwracając uwagi na zawartość półek oraz użyteczność śrub. To tanie akcesoria, które warto mieć we własnym domu, przydają się one w wielu sytuacjach.

Naprawa mebli

Zdarza się, iż z użytkowanego mebla wypadnie śruba. Konieczna jest wtedy wizyta w sklepie i zakupienie odpowiedniego rodzaju śruby. Często zanim się tego dokona, nie można użytkować konkretnego sprzętu, ponieważ w skutek ciężaru może on się jeszcze bardziej zniszczyć. W przypadku półek nie jest to jeszcze priorytetowa kwestia. Rzeczy, które się na nich znajdowały można na jakiś czas odłożyć w inne miejsce. Sytuacja zmienia się diametralnie jeśli dotyczy to mebli oraz sprzętów używanych w sposób ciągły, może to być stół, biurko, szafka i wiele innych. W takich chwilach warto mieć zapasowe śrubki w pojemniku z narzędziami. Umożliwia to szybkie naprawienie usterki.

Jakie śruby kupić?

Zakupu śrub najlepiej dokonać przy okazji wizyty w sklepach budowlano-meblowych. W takich miejscach śruby nie tylko są najtańsze, ale jest ich ogromny wybór. Jest to niezwykle istotne. Z tego względu, iż do każdego mebla może być potrzebny inny rozmiar śruby. Przed zakupami dotyczącymi umeblowania mieszkania, bądź udekorowania go, warto rozejrzeć się i sprawdzić jakie śruby znajdują się w najczęściej używanych przedmiotach. To pozwoli uniknąć niepotrzebnego zakupu, a zarazem sprawi, że w sytuacji awaryjnej na wyposażeniu będą znajdowały się odpowiednie śruby. Wystarczy zakupić po kilka sztuk danego rodzaju. Istotne, aby śruby przechowywać w suchym miejscu, najlepiej w skrzynce z narzędziami. W przypadku gdy posiada się sprzęty, które wymagają śrub na balkonie, czy w ogrodzie to warto zdecydować się na śruby kwasoodporne oraz nakrętki nierdzewne. To sprawi, że będą one wytrzymałe. Przy zakupie mebli ogrodowych, które są skręcane śrubami zaleca się zakupienie nierdzewnych nakrętek oraz kwasoodpornych śrub od razu i zamianę na nie tych oryginalnych. Śruby dołączane do różnorakich sprzętów często są bardzo niskiej jakości i łatwo ulegają zniszczeniu.

© 2013-2020 by SN2.EU