poniedziałek, 21 sierpień 2017 13:08

Wirtualne okulary Samsung – do czego służą?

Twórcy sprzętu elektronicznego mającego służyć rozrywce co rusz prześcigają się w rozwiązaniach mających na celu przyciągnąć uwagę klienta. Obecnie największe koncerny elektroniczne skupiają się na sprzęcie związanym z wirtualną rzeczywistością i obok smartfonów, tabletów czy komputerów oferują również dodatkowe akcesoria, które ułatwiają użytkownikom wejście do wirtualnego świata.

Wejście do wirtualnego świata – to proste

Jednym z najszybszych sposobów na wejście do wirtualnego świata i to niemalże w dosłownym tego słowa znaczeniu, jest skorzystanie z coraz bardziej popularnych okularów VR, czyli okularów virtual reality, np. takich jakie w swojej ofercie ma firma Samsung. Okulary Gear VR2 zostały stworzone specjalnie z myślą o użytkownikach przenośnych urządzeń tej marki – najnowszych modeli smartfonów z flagowych linii producenta, czyli S 7 i 8 oraz Note 5 i 6. Okulary są kompatybilne właśnie z tymi modelami, więc posiadacze starszych urządzeń niestety nie będą mogli korzystać z tych okularów.

Dzięki nałożeniu tych okularów użytkownik może przenieść się do swojej ulubionej gry lub programu fitness i na bieżąco w nich uczestniczyć. Co ciekawe tego rodzaju okulary wraz ze specjalnymi czujnikami są wykorzystywane przez twórców gier, ale i symulatorów różnego rodzaju – służą nie tylko rozrywce.

Okulary Samsung Gear VR 2, co warto o nich wiedzieć?

Jak to zostało wyżej wspomniane, okulary współpracują jedynie z najnowszymi modelami telefonów i tabletów marki Samsung, co niestety wyklucza ich użytkowanie ze starszymi modelami nawet flagowej serii. W porównaniu do poprzedniego modelu okularów można zauważyć o wiele lepsze wykonanie i dopasowanie do urządzeń, z jakimi są kompatybilne. Przy pomocy tych okularów można również wkroczyć do świata trójwymiarowych filmów, które robią niesamowite wrażenie na odbiorcach. Obecnie powstaje coraz więcej horrorów pierwszoosobowych, które dedykowane są podobnym urządzeniom.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat okularów do wirtualnej rzeczywistości – to wszelkie dane techniczne oraz opis możesz znaleźć na stronie http://opiniertvagd.pl/samsung-vr2-czy-ciagle-warto-kupic/, gdzie umieszczono także wiele innych ciekawych możliwych zastosowań tych okularów.

Wyświetlony 1413 razy
© 2013-2019 by SN2.EU