poniedziałek, 19 czerwiec 2017 12:13

Jaki rodzaj chmury wybrać dla małej strony internetowej?

Aktualnie zainteresowanie cloud computingiem, czyli chmurami obliczeniowymi jest coraz większe. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele firm, którym zależy na poprawie bezpieczeństwa danych, zwiększeniu wydajności pracy oraz zmniejszeniu kosztów usług IT. Jaki rodzaj chmury sprawdzi się wtedy, gdy chcemy założyć niewielką stronę internetową?

 

Chmura obliczeniowa to model przewarzania danych na bazie zewnętrznych serwerów i zainstalowanego na nich oprogramowania. Użytkownik chmury nie musi kupować sprzętu oraz systemu i programów. Po prostu zawiera umowę na świadczenie usług w chmurze i może z niej korzystać przez internet – z praktycznie każdego komputera podłączonego do sieci.

 

Chmura publiczna i prywatna

Na rynku mamy obecnie wiele rozwiązań w dziedzinie cloud computingu. To chmury publiczne, na przykład Dropbox, które pozwalają na dostęp do danych po zalogowaniu się na konto. Nie mamy jednak wtedy możliwości administrowania chmurą, co przekłada się na bezpieczeństwo.

Wobec tego dla firm lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z chmur prywatnych, które są bezpieczniejsze. Co więcej, to duża elastyczność, ponieważ istnieje wtedy możliwość przystosowania serwera, na którym przechowywane będą dane strony internetowej oraz inne dane, do potrzeb użytkownika.

 

Strona internetowa stworzona z chmurą

Chmura może posłużyć nie tylko do przechowywania danych dotyczących strony internetowej, ale również może być pomocna w jej przygotowaniu – bez potrzeby posiadania żadnych specjalistycznych umiejętności oraz wiedzy.

Wówczas, po wykupieniu odpowiedniego pakietu usług, klient ma możliwość zbudowania strony internetowej na bazie dostępnych szablonów graficznych. Także istnieje możliwość dodania kont e-mailowych. Nie ma wtedy potrzeby korzystania z usług informatyków – profesjonalnie wyglądającą i niezawodnie działającą stronę możemy zrobić bez wysokiego kosztu.

 

Gdy szukasz profesjonalnych rozwiązań w chmurze, sprawdź Bluer.pl. Eksperci z firmy Bluer.pl przygotują dla ciebie indywidualną ofertę.

Wyświetlony 511 razy
© 2013-2019 by SN2.EU