sobota, wrzesień 30, 2023
czwartek, 28 kwiecień 2016 18:47

Nowoczesny telefon komórkowy – jakich gadżetów nie może w nim zabraknąć?

Nowoczesny telefon komórkowy – jakich gadżetów nie może w nim zabraknąć? Źródło zdjęcia: shutterstock.

Telefony komórkowe to już nie tylko proste urządzenia umożliwiające nawiązywanie połączeń głosowych lub wysyłanie wiadomości tekstowych. Smartfony nowej generacji to także – a może przede wszystkim – podręczne, miniaturowe komputery pozwalające na wygodne surfowanie po internecie. Poznaj najnowsze trendy w dziedzinie nowoczesnej telefonii komórkowej.

Telefon jako router – bajer czy wygoda?

Bardzo często wykorzystywaną możliwością, jaką oferują niektóre telefony komórkowe, jest możliwość używania urządzenia w charakterze routera. Dzięki temu za pomocą smartfona udostępnimy sieć internetową poprzez Wi-Fi. Takie rozwiązanie pozwala na połączenie się z internetem za pośrednictwem innych, większych urządzeń (na przykład za pomocą komputera), w momencie kiedy chcemy obejrzeć film lub zagrać w grę online na większym ekranie. Decydując się na podpisanie umowy na dostawę szybkiego internetu w telefonie, możemy z powodzeniem zrezygnować z łącza stacjonarnego. Nie będziemy potrzebowali także dodatkowych urządzeń – ani modemu zewnętrznego, ani routera. Ich funkcję przejmie telefon komórkowy. Ograniczeniem takiego rozwiązania jest jednak liczba użytkowników. Pamiętajmy, że kiedy wychodząc z domu, zabierzemy ze sobą telefon, inni domownicy zostaną pozbawieni dostępu do sieci internetowej.

Aplikacje dla hobbystów

Nowoczesne telefony komórkowe pozwalają na całkowite spersonalizowanie ustawień oraz dostosowanie możliwości do użytkownika poprzez dokupienie odpowiednich gadżetów i zainstalowanie aplikacji. Z myślą o osobach fascynujących się fotografią powstały telefony komórkowe pozwalające na wykonywanie zdjęć niezwykle wysokiej jakości – umożliwiają one manewrowanie ustawieniami obiektywu niemalże w takim stopniu jak w przypadku aparatów fotograficznych. Co więcej, niektóre smartfony pozwalają na zamontowanie zewnętrznych obiektywów o określonych parametrach. Dodatkowe zainstalowanie aplikacji do obróbki zdjęć pozwala na stworzenie fotografii nie tylko wysokiej jakości, ale także dopracowanych pod względem edytorskim. Cenna jest także możliwość łatwego opublikowania zdjęcia w sieci, na dowolnej stronie, poczynając od portali społecznościowych, przez własną galerię, a na profesjonalnych portfolio fotograficznych kończąc.

Aplikacje dla podróżników

Telefony komórkowe nowej generacji to także niezastąpione narzędzia w podróży. Mobilną wersję strony internetowej ma już niemal każda linia lotnicza, wielu przewoźników autobusowych, operatorzy promów. Niektórzy oferują także proste aplikacje nadające się do pobrania ze strony internetowej, niezajmujące wiele miejsca w pamięci telefonu, a zdecydowanie ułatwiające zakup biletu czy odprawienie się. Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu docenią z pewnością aplikacje ułatwiające trening biegowy bądź rowerowy. Dzięki nim nie tylko wyznaczymy trasę, zmierzymy czas i tempo, ale także podzielimy się wynikami z innymi użytkownikami i dostaniemy solidną dawkę wskazówek i motywacji.

Nowoczesne telefony komórkowe to narzędzia mające w sobie wiele funkcji. Dzięki możliwości połączenia się za ich pomocą z siecią internetową zawsze mamy pod ręką wszystko to, czego w danym momencie potrzebujemy.