sobota, wrzesień 30, 2023
poniedziałek, 07 grudzień 2015 14:06

Wszystko co musisz wiedzieć o maszynach CNC

Maszyny CNC to jedyny sposób na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa i osiągnięcie dotąd niedoścignionego ideału. Każda firma w dzisiejszych czasach chce dążyć do stworzenia idealnego produktu w jak najkrótszym czasie. Efekt pracy ma być pozbawiony wad i drobnych skaz - musi być wytworem idealnym.

Produkcja tak doskonałego produktu jest kosztowna, więc żeby była opłacalna musi być ograniczona czasowo do niezbędnego minimum. W ten sposób można stworzyć wiele sztuk w trakcie jednej godziny pracy przedsiębiorstwa. Taką sytuację możemy osiągnąć tylko poprzez zastosowanie maszyn CNC.

Czym są maszyny CNC?
CNC to skomputeryzowane układy sterowania oparte na Numerical Control. W takich urządzenia cyfrowe układy sterujące są niezwykle rozwinięte, a zastosowanie mikrokomputera skutecznie poprawia jakość i zakres sterowania. Obrabiarki zostały wyposażone w innowacyjne układy napędowe i pomiarowe, które zapewniają lepsze przystosowanie obrabiarek do sterowania cyfrowego. Języki systemów programowania są uproszczone, łatwe do przyswojenia w zasadzie dla każdego.

Co daje zastosowanie maszyn CNC?
- Dokładność pozycjonowania
- Dynamiczną prędkość ruchów roboczych
- Idealne przyspieszenie
- Doskonałą płynność ruchów

Warto pamiętać, że maszyny CNC mogą posiadać różne rodzaje programowania (manualne, automatyczne, interaktywne), które można dostosować do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany obrabiarkami CNC, które realnie zwiększą produktywność twojego przedsiębiorstwa, to zdecyduj się na zakup najlepszego sprzętu, czyli innowacyjnej obrabiarki marki Dmg Mori, którą dostaniesz od ręki w APX Technologie.

Dmg Mori to wiodący producent maszyn CNC. Niemiecka, profesjonalna firma rozpoznawana na całym świecie. Posiada aż 12 fabryk w Europie i Azji, które zdominowały rynek nowoczesnych maszyn CNC.