wtorek, 10 listopad 2015 15:00

Zaawansowane aplikacje ułatwiają pracę !

Większość sfer naszego życia przenosi się do wirtualnego świata – przez Internet rozmawiamy z rodziną i przyjaciółmi, na komputerach oglądamy filmy, słuchamy piosenek i czytamy czasopisma. Urządzenia te są też dużym ułatwieniem w pracy, szczególnie jeśli wykorzystujemy odpowiednie oprogramowanie, dostosowane w pełni do wymogów firmy oraz wykonywanego zawodu.

W sieci dostępnych jest wiele programów dla firm z różnych branż, z których można korzystać w ramach wolnej licencji lub odpłatnie. Mają one sporo zalet, gdyż faktycznie ułatwiają pracę. Jednak są to programy ogólne, przeznaczone dla wszystkich użytkowników, nieuwzględniające indywidualnych potrzeb poszczególnych klientów. Co zatem można zrobić, aby mieć program na miarę swoich potrzeb?

Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w usługi programistyczne, a co za tym idzie w dedykowane oprogramowanie. Oczywiście będzie ono nieznacznie droższe od gotowego rozwiązania. Jednak w zamian za to otrzymamy oprogramowanie w pełni kompatybilne z wymogami firmy i specyfiką pracy.

Jak to możliwe?

Firmy oferujące oprogramowania dedykowane w pierwszej kolejności przeprowadzają analizę, która pozwoli im na przygotowanie wstępnego projektu. Po pierwszej prezentacji nanoszone są korekty lub aplikacja jest od razu tworzona. Później klient otrzymuje wersję testową, która umożliwia wprowadzenie ostatecznych poprawek. Kolejnym etapem jest udoskonalenie programu i jego wdrożenie w firmie. Po wgraniu oprogramowania na wszystkie jednostki sieci komputerowej firmy następuje przeszkolenie pracowników z obsługi oprogramowania. Co niezwykle istotne dobre firmy tworzące oprogramowanie dedykowane cały czas monitorują swoje programy. Oferują opiekę serwisową nad systemem, a także wprowadzają uaktualnienia i inne modyfikacje według wskazań klienta.

W ramach oprogramowania dedykowanego najczęściej zamawiane są systemy obsługi klienta (CRM) pozwalające na zarządzanie zamówieniami, danymi klientów i kontrahentów biznesowych. Jednak coraz częściej zamawiają je również instytucje państwowe oraz firmy z innych branż niż sprzedaż internetowa. Możliwości jest naprawdę dużo. A doświadczeni programiści pomogą wybrać optymalne rozwiązania dla każdej firmy.

Wyświetlony 2259 razy
© 2013-2019 by SN2.EU