piątek, 17 lipiec 2015 13:09

8 powodów, dla których warto pracować z kolektorem danych

Kolektor danych jest urządzeniem niezbędnym przede wszystkim w pracy w magazynach i sklepach. Korzystają z niego także pracownicy stadionów, pralni, kurierzy oraz przedstawiciele handlowi. To przenośny komputer, który został wyposażony w czytnik kodów kreskowych, wyświetlacz, pamięć, klawiaturę oraz system operacyjny. Dlaczego warto z niego korzystać? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części tekstu.

1. Praca w kolektorem danych pozwala oszczędzić czas. Korzystania z urządzenia mobilnego daje możliwość zautomatyzowania pracy, co wpływa na efektywniejszą i lepszą wydajność oraz oszczędność pracy. Jego zastosowanie przy inwentaryzacji w magazynie lub sklepie to sprawniejsze i szybsze wprowadzenie towaru do systemu, jego wydanie lub skompletowanie zamówienia.

2. Osoby korzystające z kolektora danych są w stanie prawidłowo zidentyfikować towary dostępne w magazynie, sklepie, miejscu składowania lub produkcji, a dzięki temu mogą wyeliminować pojawiające się błędy.

3. Kolektor danych to urządzenie, które daje skuteczniejszą kontrolę nad cenami produktów i towarów dostępnych w magazynie lub sklepie. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy podłączeni do systemu magazynowego. Korzystanie z kolektora danych pozwoli uniknąć błędów podczas wprowadzania danych, a pracownicy sklepu nie będą narażeni na sytuacje, w których niemożliwe będzie skanowanie towaru, ponieważ brakuje wprowadzonego kodu kreskowego w systemie.

4. Wbudowany system operacyjny daje możliwość zaprogramowania urządzenia mobilnego według indywidualnych wymagań i oczekiwań każdego użytkownika.

5. Kolektor danych został wyposażony w interfejs graficzny oraz klawiaturę, dzięki czemu użytkownik ma możliwość interakcji z aplikacją. Zaawansowanym użytkownikom daje to możliwość budowania rozszerzonych rozwiązań programistycznych, które są dedykowane do pracy na kolektorze danych.

6. Kolektor danych nie wymaga ciągłego kontaktu z komputerem stacjonarnym, a gromadzone dane zapisywane są w pamięci urządzenia lub bezpośrednio przesyłane na serwer. Oznacza to wygodę dla osób pracujących z tym urządzeniem. Podłączenie do komputera następuje dopiero po zakończonej pracy, kiedy niezbędne jest zgranie danych. Kolektor danych umożliwia także personalizację tworzonych dokumentów i gwarantuje bezpieczeństwo.

7. Wybierając kolektor danych warto zwrócić uwagę czy jest on wyposażony w dodatkowe moduły, jak np.: RFID, Bluetooth, GPRS, PSAM itd. Klasyczne czytniki kodów kreskowych, które są często mylone z kolektorem danych, mają tylko jedną funkcjonalność.

8. W praktyce, kolektor danych został wyposażony w czytnik kodów kreskowych. Jednak to urządzenie posiada więcej możliwości związanych przede wszystkim z komunikacją i uniwersalnym podejściem. Zastosowanie kolektorów danych jest dużo szersze niż tylko odczyt kodów kreskowych. Może on być wielofunkcyjnym urządzeniem niezbędnym w codziennej pracy magazyniera, pracownika sklepu, pralni, stadionu czy przedstawiciela handlowego.

Wyświetlony 1296 razy
© 2013-2019 by SN2.EU