sobota, wrzesień 30, 2023
wtorek, 21 październik 2014 12:54

Aparaty fotograficzne Samsung na złotą, polską jesień

Piękno złotej polskiej jesieni zostało opisane już wielokrotnie, ale często w pogoni za codziennymi sprawami zapominamy jak urokliwe potrafią być pierwsze tygodnie października. Załóżmy więc ciepły sweter, czapkę, a w razie potrzeby kalosze i wyruszajmy na spacer. Fotograficzny spacer. Samsung przedstawia propozycje sprzętu idealnego dla osób, które chciałby uchwycić najpiękniejsze jesienne widoki.

W tym roku pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza i umila nam życie wieloma ciepłymi, słonecznymi dniami. Warto więc jak najszybciej wybrać się na spacer na przykład do parku. W takich chwilach dobrze być przygotowanym do dokumentowania piękna otaczającej nas przyrody. Jaki powinniśmy mieć aparat, aby móc w pełni cieszyć się ze zdjęć? Samsung prezentuje dwa urządzenia: SMART NX3000 i NX30, które charakteryzują się doskonałymi parametrami, są bardzo poręczne i wyróżniają się innowacyjnymi funkcjami ułatwiającymi wykonywanie zdjęć i dzielenie się nimi z najbliższymi.

Samsung SMART NX3000 łączy stylistykę retro z doskonałymi własnościami użytkowymi i prostą łącznością. Będzie idealnym i stylowym towarzyszem na jesienne spacery. W zestawie z aparatem znajduje się kompaktowy obiektyw 16-50mm F3.5-5.6 Power Zoom ED OIS. To doskonały a jednocześnie niewielki i lekki obiektyw, w którym korzystanie z zoomu i zachowanie wielu szczegółów w każdym ujęciu jest łatwe i wygodne.

Jeżeli fotografowanie jest naszą prawdziwą pasją i oczekujemy najwyższych parametrów, idealnym wyborem będzie flagowy aparat Samsung - NX30. Wyjątkowo krótki czas otwarcia migawki (1/8000 s) i szybki tryb zdjęć seryjnych (9 kl/s) pozwolą zatrzymać na zdjęciach urok szybko przemijających chwil podczas jesiennych wypraw. NX30 możemy wyposażyć w nowy, szerokokątny obiektyw o zakresie ogniskowych 12-24 mm, który pozwoli każdemu na robienie zdjęć profesjonalnej jakości.

Jesienna aura może być niezwykle ulotna, być może dlatego tak bardzo lubimy fotografować otaczającą nasz przyrodę i dzielić się nią z rodziną czy znajomymi, a także umieszczać na serwisach społecznościowych. Aparaty SMART NX3000 i NX30 wyposażone są w funkcję Tag & Go, która pozwala bezproblemowo udostępniać obrazy czy filmy wideo za pomocą łączności Wi-Fi. Aparaty umożliwiają również stosowanie zaawansowanych opcji przesyłania zdjęć: Photo Beam i Mobile Link. Dlaczego warto korzystać z tych funkcji? Photo Beam umożliwia transfer zdjęć i filmów z aparatu do smartfona lub tabletu za pomocą zetknięcia obu urządzeń - bez konieczności dodatkowej konfiguracji. Natomiast dzięki funkcji MobileLink użytkownik może przesłać zestaw wybranych zdjęć aż do czterech różnych urządzeń jednocześnie, tak aby każdy mógł się cieszyć się nimi bez straty czasu na nawiązywanie łączności oddzielnie z każdym urządzeniem. Dzielenie się zdjęciami ze spacerów jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie.

Jakie dodatkowe funkcje aparatów mogą być przydatne podczas jesiennego spaceru? Jeżeli w pobliżu nas nie ma nikogo, kto mógłby pomóc w wykonaniu zdjęcia, możemy skorzystać z funkcji Remote Viewfinder Pro. Umożliwia ona obsługę aparatu zdalnie, korzystając ze smartfona lub tabletu. Dodatkowo, dla fanów autoportretów bardzo przydatna będzie możliwość odchylenia wyświetlacza, dzięki czemu bez problemu można wykonać selfie lub fotografię grupową.

Piękna aura i wyraziste kolory jesieni to idealne powody, aby wybrać się na fotograficzną wycieczkę. Zabierzmy ze sobą nowoczesny aparat fotograficzny, który pomoże nam uchwycić wyjątkowe obrazy i podzielić się nimi z najbliższymi, bez względu na to, gdzie obecnie przebywają.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce