środa, 17 wrzesień 2014 19:44

Nowoczesność i klasyka

Dekorowanie mieszkania stojącym zegarem kojarzy się z klasycznym wystrojem wnętrza. Antyki, dywan na środku pokoju, najlepiej jeszcze ozdobna biblioteczka. Jednak to przeszłość – dziś, mniejsze i większe zegary stojące mogą być wykonane w nowoczesnym i unikalnym stylu. Przykładem jest zegar Nixie electroNIXclock Z566M, który bez problemu możemy postawić na sekretarzyku czy biurku. Jest to zegar, który łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Jak? Chociażby z samego wyglądu.

Dębowa deska stanowi tło dla klasycznych lamp sterowanych nowoczesnym procesorem. Dzięki temu ten elektryczny zegar wygląda zjawiskowo, a przy okazji pasuje niemalże do każdego wnętrza.

Zegary Nixie to niezwykle praktyczne i wytrzymałe zegary, które są w stanie przetrwać długie lata. Jego solidność tkwi nie tylko w doskonale dopracowanym wnętrzu, w którym tkwi m.in. czujnik światła dostosowujący jasność lamp do natężenia światła otoczenia, ale również w dopracowaniu szczegółów obudowy. Czarna płytka PCB wzmacnia całą konstrukcję, a wykończenie dębowych desek zostało wykonane w technologii CNC.

Jednak to co najważniejsze w zegarach, to dokładność. Również i w tym electroNIXclock nas nie zawiedzie – nowoczesny mikrokontroler sprawia, że zegar jest niewiarygodnie precyzyjny przy stosunkowo małym zużyciu prądu. Dzięki wmontowanemu ultrakondensatorowi możemy cieszyć się odliczaniem czasu nawet, kiedy w naszym domu zabraknie prądu.

Zegar, jak wiadomo, powinien być dopasowany do wnętrza i jego kolorystyki. Dlatego producenci tego cacka stworzyli dwa warianty obudowy: polerowany profil aluminiowy lub drewno w dwóch wersjach kolorystycznych – naturalny kolor oraz ciemny, pomalowany bejcą.

Bez wątpienia możemy uznać, że zegary Nixie nie tylko zasługują na docenienie ze względu na jakość, ale również za wygląd. A Ty? Który zegar wybierzesz?

© 2013-2020 by SN2.EU