piątek, luty 23, 2024
środa, 03 wrzesień 2014 15:14

LG prezentuje telewizor OLED ozdobiony kryształami Swarovskiego

Telewizor LG OLED Telewizor LG OLED

 Rewelacyjny telewizor OLED od LG zdobiony kryształami Swarovskiego to szczyt doznań wizualnych oraz wzornictwo klasy Premium. Firma LG Electronics (LG) kontynuuje współpracę wzorniczą z marką Swarovski – światowym producentem kryształów.

Jej efektem jest jedyny w swoim rodzaju telewizor LG z zakrzywionym ekranem OLED, który łączy w sobie bogactwo kolorów gwarantowane przez technologię OLED wraz z lśniącym efektem kryształów Swarovskiego. Najnowsze dzieło LG, zostanie zaprezentowane w trakcie targów elektroniki IFA Berlin 2014.

 Smukła sylwetka o wymiarach jedynie 4 mm grubości i niewielka waga - zaledwie 16 kg, czynią z zakrzywionego telewizora LG OLED idealny model prezentujący możliwości zdobnicze marki Swarovski. Połączenie ergonomicznego ekranu umieszczonego na kryształowej podstawie daje możliwość doświadczenia jeszcze głębszych wrażeń wizualnych.

Do stworzenia autorskiej podstawy wykorzystano około 460 kryształów Aurora Borealis w trzech rozmiarach (SS8, 10 i 12); każdy kryształ był nanoszony ręcznie. W efekcie powstał elegancki wzór, zmieniający nowoczesny telewizor w subtelne dzieło sztuki.

Telewizor OLED od LG wyróżnia się nadzwyczajnymi efektami wizualnymi, dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania każdym pikselem z osobna oraz pozostałym zaletom unikalnej technologii OLED. Widzowie są w stanie dostrzec jak każdy piksel budzi się do życia i mogą doświadczyć niespotykanego dotąd realizmu ostrych, naturalnych kolorów oraz efektu nieskończonego poziomu kontrastu. Model, który łączy to, co najlepsze w technologii, z tym, co najlepsze w designie – luksusowy LG OLED TV z zakrzywionym ekranem i kryształami Swarovskiego błyszczy na wiele sposobów.

„Cieszymy się z perspektywy odkrycia już niedługo jedynego w swoim rodzaju telewizora stworzonego przy współpracy z marką Swarovski, którego dokonamy na targach IFA” – powiedział Hyun-hwoi Ha, Prezes i CEO LG’s Home Entertainment Company.

„Kryształy Swarovskiego i telewizor LG OLED jako uosobienie luksusu i wyrafinowania, idealnie się uzupełniają. Dzięki takiemu połączeniu udało nam się stworzyć wrażenie estetyczne, które mamy nadzieję będzie oszałamiające dla naszych widzów. Natomiast technologia OLED zapewni rewolucyjny poziom jakości obrazu. 

Limitowana edycja telewizorów LG OLED będzie prezentowana na IFA 2014 w hali LG 11.2 od 5 do 10 września i będzie dostępna na rynkach europejskich od czwartego kwartału bieżącego roku.

 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce