środa, grudzień 06, 2023
piątek, 15 sierpień 2014 13:49

Tablet Toshiba Encore pomocny w każdej chwili!

Toshiba rzuciła wyzwanie rynkowi technologicznemu wprowadzając tablet Toshiba Encore. Wyróżnia go posiadanie pełnej wersji Windowsa 8.1 i 8-calowy ekran. W praktyce oznacza to, że przy odrobinie chęci możemy korzystać z tabletu dokładnie tak samo jak ze standardowego komputera.

Tablet Toshiba Encore jest elegancki i stylowy, jednak z pewnością nie należy do kwintesencji tabletowego piękna. Praktycznym (i estetycznym) rozwiązaniem jest jednolita obudowa, w którą wmontowane są podzespoły. Oznacza to mniejszą liczbę szczelin, przez które będzie dostawała się wilgoć i zanieczyszczenia. Niektórych może zrazić waga i grubość urządzenia, jednak wg mnie są one znośne. Czuję, że „coś mam w ręce”, jednak osoby, które cenią sobie smukłość, mogą być zawiedzione 450 gramowym urządzeniem. Obudowa wykonana jest z niezłej jakości plastiku, który swoim wyglądem imituje aluminium. Nadaje to Toshibie Encore eleganckiego wyrazu.

Toshiba Encore

Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii, Toshiba Encore nie wypada najgorzej. Przy dużej jasności ekranu, przy ciągłym użytkowaniu, wytrzymuje około 8 godzin. Po zmniejszeniu jasności ekranu możemy korzystać z tabletu nawet 16 godzin. Oprócz całkiem dobrej baterii, w środku kryje się wydajny procesor Intel Atom Z3740. Właśnie dzięki niemu tablet jest w stanie obsłużyć większość komputerowych programów. Karta graficzna nie jest na najwyższym poziomie, jednak zdecydowanie można ją uznać jako zadowalającą.

Tablet Toshiba Encore jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z komputera głównie w celach przeglądania stron internetowych, czasem jedynie potrzebują wykorzystać z bardziej zaawansowanych funkcji. Wszystko dzięki możliwości podpięcia do tabletu myszki, klawiatury i zewnętrznego ekranu.

Media