czwartek, wrzesień 28, 2023
niedziela, 18 sierpień 2013 17:43

Nadchodzi Echo – inteligentny zegarek dla biegaczy

Magellan, amerykańska marka MiTAC, zapowiedziała premierę zegarka dla biegaczy Echo na rynku europejskim. Osoby używające smartfonów do monitorowania swoich treningów będą mogły śledzić wszelkie informacje treningowe i zarządzać swoimi ulubionymi aplikacjami za pomocą zegarka.

 

Pełna kontrola

Magellan Echo umożliwi użytkownikom połączenie wygody korzystania  ze specjalistycznego zegarka i aplikacji treningowych na smartfonach. Technologia Bluetooth Smart* pozwoli skojarzyć telefon z Echo i odczytywać na ekranie zegarka wszystkie dane zbierane przez aplikację, takie jak np. czas treningu czy przebyty dystans. Za pomocą zegarka można także kontrolować aplikację treningową (rozpoczynać i zatrzymywać gromadzenie danych) oraz odtwarzanie muzyki z telefonu.

Magellan Fitness obserwuje  trendy wśród biegaczy, ich zainteresowanie mobilnością i to, że coraz częściej sięgają po smartfony do monitorowania swoich treningów – mówi Clark Weber, Dyrektor ds. produktów Magellan z kategorii fitness. – Jesteśmy pewni, że Echo będzie pionierem nowej generacji zegarków dla sportowców.

Kompatybilność

Zegarki Echo korzystają z interfejsu programowania aplikacji (API) Wahoo Fitness. To rozwiązanie jest stosowane w bardzo wielu aplikacjach, takich jak np. Strava, MapMyRun, Runtastic czy RunKeeper. Wspomniany interfejs służy do łączenia i komunikacji nowoczesnych urządzeń, takich jak Echo z aplikacjami na smartfonach. Korzystając z Wahoo API Magellan zapewnił Echo maksymalną kompatybilność z najpopularniejszymi aplikacjami sportowymi oraz nowinkami technicznymi stosowanymi przez ich developerów.

 To fascynujące, jak Echo łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy sprzętu potrzebnego sportowcom. Kiedy doda się do tego technologię Bluetooth Smart, otrzymujemy naprawdę niezwykłe urządzenie – mówi Alex Mather, Dyrektor Produktu w firmie Strava. – Nie możemy się doczekać chwili, kiedy sportowcy będą mogli zobaczyć wszystkie dane z aplikacji Strava na swoich zegarkach podczas treningu.

Odporna konstrukcja i wygoda korzystania

Echo to także zegarek do codziennego użytku, może wyświetlać godzinę oraz datę. Zgrabny design i wyraziste kolory zapewniają unikalny i atrakcyjny wygląd. Obudowa Echo jest wytrzymała na wstrząsy i wodoodporna, co umożliwia korzystanie z niego w każdych warunkach pogodowych. Zegarek ma wymienną baterię, co oznacza, że nie trzeba go ładować i jest zawsze gotowy do działania. 

Magellan Echo będzie dostępny w Europie w czwartym kwartale 2013. SRP produktów przewidziano na €149.99 I €199.99 dla modelu z czujnikiem tętna działającym w technologii Bluetooth Smart. Zegarki będą dostępne w trzech kolorach: czarnym, błękitnym oraz czerwonym.

 
*Bluetooth Smart oznacza kompatybilność z telefonami iPhone 4S, 5, a także z wybranymi urządzeniami bazującymi na systemie Android, które obsługują Bluetooth 4.0.

 
O marce Magellan

Magellan to marka reprezentowana na terenie Europy przez MiTAC Europe, spółkę zależną MiTAC International Corporation. Dzięki urządzeniom Magellan można łatwiej podróżować, pracować, a także bawić się. Wszystko dzięki mobilnym rozwiązaniom nawigacyjnym i lokalizacyjnym, które są dystrybuowane na rynki całego świata. Magellan został założony w 1985 roku, opatentował ponad 200 rozwiązań z dziedziny nawigacji i jest obecnie uznawany za jedną z wiodących marek w tej branży. Firma stworzyła wiele nowatorskich i nagradzanych rozwiązań, co dało jej uznanie jako innowatora branży GPS. Siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii.

Na całym świecie Magellan sprzedaje swoje wielokrotnie nagradzane rozwiązania, takie jak: Magellan® SmartGPS, RoadMate® (dla samochodów osobowych i flot), eXplorist® PRO (dla urządzeń mobilnych, do zbierania danych terenowych), eXplorist® outdoor (rozwiązania dla osób polujących, łowiących ryby, uprawiających turystykę pieszą i podejmujących inne aktywności na świeżym powietrzu) oraz Fitness Switch™ (rozwiązania dla zegarków GPS, aplikacji mobilnych i akcesoriów dla smartfonów).