czwartek, 01 sierpień 2013 20:45

Notatnik tradycyjny a elektroniczny

U osób aktywnych zawodowo organizacja swojego czasu jest bardzo istotna. Liczne spotkania i rzeczy do robienia bardzo często są dość długie. Ni sposób wszystkiego zapamiętać, a zapomnienie o chociaż jednej z tych rzeczy często może mieć katastrofalne skutki. elektroniczny notatnikU osób aktywnych zawodowo organizacja swojego czasu jest bardzo istotna.
Liczne spotkania i rzeczy do robienia bardzo często są dość długie. Nie sposób wszystkiego zapamiętać, a zapomnienie o chociaż jednej z tych rzeczy często może mieć katastrofalne skutki. Aby więc usystematyzować swoją pracę i lepiej zarządzać posiadanym czasem wiele osób prowadzi notatki.

Istnieją dwie „szkoły” prowadzenia zapisków i organizacji własnego czasu. W pierwszym z nich do zapisywania wykorzystuje się papier. Używane są tu różnego rodzaju notatniki, kalendarze książkowe, organizery oraz podobne rozwiązania. Metoda ta posiada zarówno swoje wady jak równie zalety. Chyba najważniejszą z zalet jest ich poręczność. Notatniki i kalendarze występują w różnych formatach. Zarówno kieszonkowych jak również znacznie większych. Są one również bardzo proste w obsłudze. Notowanie w papierowym organizerze nie wymaga żadnego przygotowania czy też specjalnych instrukcji.

Tradycyjne notatniki mogą być wykorzystywane niemal wszędzie. Jedynym ograniczeniem korzystania z nich jest oświetlenie, którego brak utrudnia korzystanie z nich ( co nie oznacza wcale że jest to zupełnie niemożliwe). Współczesne notatniki mają również bardzo estetyczny wygląd. Ich używanie nadaje ich posiadaczom pewnego szyku i klasy. Jedną z najbardziej docenianych zalet tradycyjnych organizerów jest ich cena. Oczywiście istnieją i takie których cena jest znacznie wyższa jednak rzadko przekracza ona 150 zł.

Wśród największych wad organizerów należy wymienić ich jednorazowość. Chcąc w sposób systematyczny organizować swój czas konieczne jest kupowanie co roku nowego organizera. Korzystanie z notatników papierowych jest równie niemożliwe w niekorzystnych warunkach pogodowych takich jak ulewa czy też opady śniegu

Druga metoda zapisywania wydarzeń i organizacji czasu jest bardziej nowoczesna i wykorzystuje różnego rodzaju rozwiązania technologiczne. Są to zarówno rozwiązania mobilne takie jak telefony komórkowe, smartphony, palmtopy laptopy oraz komputery stacjonarne wraz ze specjalnym oprogramowaniem. Do największych zalet tego typu urządzeń jest możliwość wielokrotnego ich wykorzystania. Raz zakupione służą przez długi czas. Przeważnie posiadają one również wiele innych pomocnych funkcji przez co organizacja czasu może przebiegać jeszcze lepiej. Niestety wszelkie nowoczesne urządzenia z funkcją do zarządzania własnym czasem są raczej drogie i nie na każdą kieszeń. Dodatkowo każde z nich wymaga zasilnia, a nie zawsze mamy możliwość podładowania ich akumulatora. Podobnie jak w przypadku notatników pierwszej z wymienionych grup korzystanie z tego typu urządzeń jest niemożliwe ( a raczej bardzo dla nich niekorzystne) w niesprzyjających warunkach pogodowych. book http://artykuly.com.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU