niedziela, grudzień 10, 2023
wtorek, 08 styczeń 2013 22:44

Najnowsza linia telewizorów Samsung na rok 2013

Samsung, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, zapowiedział dziś wprowadzenie nowej linii telewizorów na 2013 rok. Jest to rozpoczęcie nowej ery domowej rozrywki, oferującej unikatowe inteligentne funkcje, większe rozmiary ekranu o niezwykłej jakości obrazu oraz eleganckie wzornictwo,

które przełamuje granice technologiczne. Nowe telewizory Samsung Smart TV w każdej z technologii - LED, OLED, czy też innowacyjne Ultra High Definition (UHD) – zapewniają najwyższą jakość obrazu bez względu na to czy korzystamy z sygnału telewizyjnego czy też z treści dostępnych w Internecie.

Samsung rozszerza także ofertę dużych telewizorów z ekranami 60-calowym i większymi, a także zaoferuje największy na świecie telewizor UHD z ekranem o przekątnej 110 cali. Oficjalna prezentacja najnowszych serii telewizorów Samsung odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 roku podczas targów 2013 International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.  

Najważniejsze funkcje:

S-Recommendation: to funkcja zawierająca specjalny mechanizm klasyfikujący oraz rekomendujący widzowi interesujące programy telewizyjne, wideo na żądanie, treści zawarte w aplikacjach i serwisach społecznościowych oraz w urządzeniach osobistych. Poprzez analizę najczęściej wybieranych przez nas programów S-Recommendation poznaje nasze upodobania i dopasowuje do nich podpowiedzi dostępnych treści.
Advanced Smart Interaction: pozwala używać w intuicyjny sposób określeń wykorzystywanych w codziennej komunikacji międzyludzkiej oraz prostych gestów do wyszukiwania treści i sterowania telewizorem.
Nowy interfejs Samsung Smart Hub: składa się z pięciu grup podzielonych według kategorii tematycznych, przedstawionych w postaci animowanych przestrzennie paneli. Dostępne na nich filmy i programy przedstawiane są z wykorzystaniem miniatur graficznych co zdecydowanie ułatwia wybór materiałów do obejrzenia na dużym ekranie.
Konwergencja treści i urządzeń poprzez obsługę wielu ekranów: funkcja Samsung Smart View pozwala przenosić treść między urządzeniami w czasie rzeczywistym. Funkcja AllShare bezprzewodowo łączy telewizor z kompatybilnymi urządzeniami mobilnymi i domowymi oraz AGD, tworząc centrum multimediów i automatyzacji całego domu. Użytkownicy zyskują też możliwość powielenia obrazu z telewizora na kompatybilnych tabletach i telefonach firmy Samsung.
Smart Evolution: rozwiązanie zapowiedziane jeszcze w 2012, a dostępne w tym roku zapewnia dostęp do najnowszych funkcji Smart TV bez potrzeby kupowania nowego telewizora.

Za osiągnięcia w zakresie innowacyjności, wzornictwa i inżynierii, nowa linia telewizorów Samsung zdobyła aż sześć nagród CES 2013 Innovation Awards. Telewizor Samsung Ultra High-Definition (UHD) z serii S9000 otrzymał nagrodę CES Best of Innovation, natomiast trzy telewizory Smart TV – F9500 OLED TV, F8000 Smart LED TV i F7500 Smart LED TV – zostały wyróżnione nagrodą 2013 CES Design and Engineering.

Intuicyjna kontrola telewizorem z wykorzystaniem codziennego języka i naturalnych gestów
Nowa technologia Samsung S-Recommendation analizuje i podpowiada widzowi interesujące programy telewizyjne, wideo na żądanie, treści zawarte w aplikacjach i serwisach społecznościowych. Urządzenie poznaje nasze upodobania na podstawie poprzednio oglądanych przez nas programów, a także bierze pod uwagę rankingi oglądalności filmów i innych audycji. Na tej podstawie przygotowuje rekomendacje wyświetlane na ekranie telewizora w innowacyjnym "przewodniku po programach". Technologia będzie dostępna w modelach Samsung Smart TV z 2013 roku, systemach kina domowego i odtwarzaczach Blu-ray Samsung.  

Przygotowany dla najnowszych telewizorów interfejs Samsung Smart Hub – z nowym  "przewodnikiem po programach" - został przeprojektowany tak, aby ułatwić użytkownikom odkrywanie nowych treści. Aplikacje zostały umieszczone w pięciu dynamicznych panelach, które umożliwiają łatwą nawigację oraz szybki podgląd miniatur:

Programy telewizyjne "On TV": pokazuje bieżący kanał oraz polecane audycje, które mają być niedługo nadawane. Sugestie te są personalizowane na podstawie upodobań użytkownika.
Filmy i programy telewizyjne: przejrzysty widok filmów, usług telewizyjnych i treści OTT dystrybuowane przez Internet i oferowanych przez różnych dostawców. Treści te są rekomendowane na podstawie upodobań użytkownika.
Zdjęcia, wideo i muzyka: pozwala nam organizować własne treści i pliki zapisane na podłączonych urządzeniach i wyświetlać je w telewizorze Samsung Smart TV.
Social TV: prezentuje treść tworzone przez przyjaciół i rodzinę użytkownika, popularne wideo z Facebooka, Twittera, YouTube’a i usług komunikacji wideo takich jak np. Skype.
Aplikacje: organizuje aplikacje pobrane ze sklepu Samsung Apps i zapewnia łatwy dostęp do rekomendowanych aplikacji.

W 2012 roku Samsung wprowadził do sprzedaży pierwsze na świecie telewizory sterowane głosem i gestami. W tym roku firma oferuje jeszcze bardziej intuicyjny sposób obsługi telewizorów Smart TV.

Technologia Samsung Advanced Smart Interaction wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby zapewnić jeszcze dokładniejsze rozpoznawanie twarzy, głosu i gestów. Ulepszona funkcja Voice Interaction pozwala używać codziennego języka do sterowania telewizorem. Widzowie mogą też polecić telewizorowi wyszukanie aktualnie dostępnych treści podając np. nazwisko aktora, tytuł filmu lub rodzaj gatunku filmowego.

Funkcja Gesture Control rozpoznaje teraz bardziej naturalne ruchy, w tym gesty wykonywane dwoma rękoma. Wykonany oburącz gest rozciągania lub zbliżania dłoni – podobny ze znanego ze smartfonów "szczypania" – umożliwia odpowiednio powiększanie lub pomniejszanie zdjęć oraz map. Poziomy ruch dłonią wzdłuż ekranu - proste machnięcie dłonią - pozwala łatwo przełączać się między panelami Smart Hub.

Łączenie w sieć domowych urządzeń takich jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, komputery, smartfony i tablety, ale także urządzenia AGD, jest łatwe dzięki funkcji Samsung AllShare. Po podłączeniu telewizora Samsung Smart TV do innych urządzeń w tej samej sieci bezprzewodowej, użytkownicy mogą łatwo przesyłać między nimi obrazy i dźwięki.

Najwyższa rozdzielczość na największym ekranie
Telewizor Samsung z serii S90000 z ekranem w rozdzielczości UHD reprezentuje przyszłość domowej rozrywki. Opracowany przez firmę Samsung mechanizm skalowania obrazu płynnie przekształca dostępne już dziś treści w rozdzielczości HD lub Full HD do formatu UHD.

Oprócz wysokiej jakości obrazu telewizor z serii S9000 oferuje zaawansowany system dźwiękowy Umieszczony w zewnętrznej ramie telewizora trójdrożny system głośników mocy 120W zapewnia doskonałe wrażenia, oferując brzmienie, które znakomicie uzupełnia obraz UHD.

Ponadczasowy design telewizora S9000 wyznacza nowe standardy wzornictwa. Urządzenie wydaje się pływać w ramie, co podkreśla kontrast minimalistycznej formy z tak dużym ekranem. To przełomowe rozwiązanie wykracza poza stereotypowe, czworoboczne konstrukcje, do których przywykli producenci i użytkownicy, wyznaczając nowe granice estetyki.

Jednoczesne oglądanie dwóch programów na jednym ekranie i wysoka jakość obrazu
OLED Samsung F9500 w to pierwszy telewizor na świecie z funkcją Multi-View, która umożliwia dwóm osobom jednoczesne oglądanie zupełnie różnych programów Full HD na tym samym ekranie. Jest to możliwe dzięki specjalnym okularom 3D wyposażonym w osobiste słuchawki przekazujące klarowny dźwięk stereo dla odpowiedniego programu. Dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi kontrastu, który zapewnia niezrównaną szczegółowość i subtelne barwy nawet w najciemniejszych scenach, F9500 oferuje intensywne wrażenia wizualne bez żadnych rozmyć spowodowanych ruchem.

Czterordzeniowy procesor w Telewizorach LED
Samsung F8000 to pierwsze na świecie telewizory LED Smart TV z czterordzeniowym procesorem, dzięki któremu użytkownicy mogą łatwo i szybko przełączać się między aplikacjami, usługami internetowymi i naziemną programami telewizyjnymi, a nawet korzystać z nich jednocześnie. Seria F8000 będzie dostępna w tym roku z ekranami o przekątnej 46", 55", 60", 65" i 75".

Telewizory z serii Samsung F7500 to radykalny przełom we wzornictwie – dzieło sztuki, które doskonale uzupełni wystrój każdego salonu. Niezwykle wąska ramka z różowozłotymi akcentami podkreśla wyrafinowane linie, które płynnie zbiegają się u podstawy, stwarzając zdumiewający efekt fali. F7500 wykorzystuje ten sam czterordzeniowy procesor co F8000, oferując Smart Interaction i inne zaawansowane funkcje. F7500 jest dostępny w wersjach z ekranem o przekątnej 46", 55" i 60".

Nowy standard jakości obrazu telewizora plazmowego
Telewizor plazmowy Samsung F8500 został zaprojektowany z myślą ustanowieni nowego, branżowego standardu doskonałości. Zapewnia bezprecedensową jakość obrazu z najgłębszą czernią i najjaśniejszą bielą. Praktycznie oznacza to, że  F8500 zapewnia ten sam poziom jasności i ośmiokrotnie głębszą czerń, niż telewizory LED. Osiągnięto to dzięki zwiększonej luminancji oraz wykorzystaniu, innowacyjnego algorytmu Samsung Deep Black Algorithm i technologii Real Black Pro II. F8500 jest również jednym z pierwszych telewizorów z natywną obsługą treści w formacie HEVC – kodeka video najnowszej generacji.

Niepowtarzalny design telewizora F8500 stanowi idealne połączenie estetyki i funkcjonalności. Rama "One Body Form" powstaje z jednego kawałka metalu. Ciemnotytanowy kolor, smukłe obramowanie, naturalnie zakrzywione linie i unikatowa w swoim kształcie, podstawa tworzą futurystyczne wzornictwo, dzięki któremu F8500 bardziej przypomina dzieło sztuki, niż telewizor. Model ten będzie dostępny w wersjach z ekranem o przekątnej 51", 60" i 64".

Modernizowanie telewizora z wykorzystaniem technologii Smart Evolution
Sztandarowe, wybrane telewizory Samsung Smart TV są wyposażone w technologię Smart Evolution, która umożliwia aktualizowanie sprzętu i oprogramowania, aby użytkownicy mogli korzystać z najnowszych funkcjonalności Smart TV. Po instalacji zestawu 2013 Smart Evolution wybrane telewizory z 2012 (LED serii ES7000/8000/9000, plazma E8000) roku zaoferują najnowszy interfejs Smart Hub, ulepszoną interakcję głosową i sterowanie gestami, a przejście na czterordzeniowy procesor zwiększy ich moc obliczeniową. Sztandarowe modele Smart TV z 2013 roku również będą wyposażone w gniazda na przyszłe zestawy Smart Evolution.

Urządzenia i technologie Samsung na targach CES 2013
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung i zapoznania się z technologiami przyszłości. Linia produktów firmy Samsung będzie wystawiana w dniach 8-11 stycznia na stoisku nr 12004 w hallu centralnym Las Vegas Convention Center w USA.

Szczegółowe informacje, materiały wideo oraz zdjęcia produktów są dostępne w mikrowitrynie pod adresem www.samsungces.com lub w witrynie mobilnej pod adresem m.samsungces.com

Konferencję prasową firmy Samsung oraz programy Samsung Tomorrow TV CES 2013 Special będzie można obejrzeć na żywo na blogu Samsung Tomorrow pod adresem global.samsungtomorrow.com oraz w mikrowitrynie firmy Samsung. Po prezentacjach na żywo filmy będą dostępne na kanale http://youtube.com/SamsungTomorrow

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com