środa, 24 październik 2012 15:26

25 lecie firmy KINGSTON TECHNOLOGY COMPANY

Kingston Technology Company niezależny światowy lider na rynku pamięci obchodzi swoje 25-lecie, jako największy producent pamięci na świecie.  Firma Kingston została założona 17 października 1987 roku przez obecnego Prezesa Johna Tu oraz Dyrektora Zarządzającego Davida Sun. Duch przedsiębiorczości obu właścicieli oraz sukces firmy zostały rozpoznane globalnie.
Szacunek, elastyczność oraz uczciwość będące podstawą działalności Kingston Technology pozwoliły na wypracowanie wzorowej kultury korporacyjnej. Z okazji 25-lecia Kingston Technology prezentujemy wywiad z Johnem Tu, współzałożycielem oraz Prezesem Kingston Technology:

Jak się czujesz z myślą, że firma Kingston w tym roku obchodzi swoje 25-lecie?

David (przyp. red - David Sun, drugi współzałożyciel) i ja chcieliśmy stworzyć idealne oraz pełne radości miejsce do pracy dla naszych pracowników. Chcieliśmy nadać firmie „ludzkiej twarzy”. Fakt, że nasi współpracownicy są dumni oraz szczęśliwi z bycia częścią j „Kingstonowej” rodziny, wywołuje ogromny uśmiech na mojej twarzy.

Czy kiedykolwiek spodziewałeś się, że odniesiecie, aż tak duży sukces?

Kiedy razem z Davidem zakładaliśmy firmę, byliśmy totalnie spłukani. Dużą część naszego początkowego sukcesu zawdzięczamy szczęściu oraz przede wszystkim ludziom, którzy obdarzyli nas ogromnym wsparciem i pomocą. David i ja czujemy się niezwykłymi szczęściarzami, kiedy tylko pomyślimy o tym gdzie byliśmy kiedyś i gdzie znajdujemy się teraz.

Jaki jest sekret waszego sukcesu?

Sukces jest rezultatem pozytywnego usposobienia, ciężkiej pracy, cierpliwości, umiejętności uczenia się na błędach oraz ponad wszystko uczciwości. Ogromny rozwój Kingstona na przestrzeni tych wszystkich lat zawdzięczamy przede wszystkim relacjom z naszymi pracownikami, z którymi przyszło nam budować tę firmę. Bycie niezwykle uczciwym w stosunku do naszych klientów, partnerów oraz dostawców, powoduje, że wytwarzana jest silna więź, dzięki której z sukcesem produkujemy wysokiej, jakości sprzęt.

Co chciałbyś powiedzieć do klientów, partnerów oraz dostawców Kingston?

Kingston nie byłby tu gdzie jest dziś bez wsparcia oraz zaufania, którym obdarzyli nas zarówno nasi klienci, partnerzy jak i dostawcy. Ostatnie 25 lat są dla jak wspaniała podróż, którą mieliśmy zaszczyt i szczęście odbyć razem z nimi. Licząc jednocześnie na kolejne 25, dziękuje im bardzo za waszą przyjaźń, oddanie oraz wsparcie. Bowiem to my razem, tworzymy rodzinę Kingstona.

Jak widzisz firmę za kolejne 25 lat?

Podstawowa technologia modułu pamięci pozostaje bardzo prosta. Zawsze będzie zapotrzebowanie na pamięci komputerowe. Wiadomo każda firma staje w obliczu zagrożenia, kiedy pojawiają się nowe technologie. Na przykład tzw. „Cloud” może mieć wpływ na naszą działalność. Jednak wciąż możemy pochwalić się wieloma interesującymi i innowacyjnymi produktami, takimi jak pamięci oraz dyski do serwerów, które de facto tworzą część infrastruktury  tzw. „Cloud-ów’. Elastyczność oraz łatwość w adaptowaniu się do nowych warunków są bowiem kluczem do sukcesu. W to właśnie z Davidem wierzyliśmy, kiedy 25 lat temu zdecydowaliśmy się na założenie naszej małej firmy. Myślimy tak do dzisiaj.

Refleksje z okazji 25-lecia firmy Kingston w branży pamięci z perspektywy pracowników:

Cytowani pracownicy, wzięli udział w nagraniu filmu video z okazji 25-lecia firmy. Poniżej znajdują się dodatkowe cytaty pracowników:

Darwin Chen, Wiceprezes ds. Pamięci Flash:

“Kultura naszej firmy naprawdę odzwierciedla fundamentalną jej zasadę, traktowania ludzi lepiej niż jej samej. Będziemy wciąż skupieni na budowaniu dobrych relacji z pracownikami i dostawcami produkując najlepszej, jakości produkty.”

Scott Chen, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu, Azja – Pacyfik:

„Firma zawdzięcza swój ogromny sukces ludziom, którzy w niej pracują. Nie jest nadzwyczajne widzieć tutaj ludzi będących związanych z firmą od 10, czy 20 lat, nawet całe 25 lat, kiedy jesteśmy w biznesie. Wierzę, że jest to niespotykana cecha firmy, posiadać tak wielu pracowników przez taki długi okres.”

John Ho, Wiceprezes ds. Operacyjnych:

“Od czasu naszego powstania, Kingston jest jedyną firmą, która dostarcza kompletne rozwiązania od wzornictwa produktu, uprawomocnienia, produkcji, logistyki po samą jego sprzedaż. Wciąż pracujemy nad ulepszeniem metod testowania, dzięki czemu wciąż ulepszamy nasze produkty.”

Mark Leathem, Wiceprezes ds. Marketingu Korporacyjnego:

“Kingston jest niezwykłą firmą, ponieważ potrafimy niezwykle dobrze znosić porażki. Nigdy nie boimy się zmian oraz potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji. Radzimy sobie z ciężkimi czasami, porażkami oraz wyzwaniami motywując siebie do lepszego działania, wyciągając wnioski z porażek oraz idąc naprzód.”

Carolina Maldonado, Wiceprezes na Amerykę Łacińską ds. Sprzedaży i Marketingu,

„Kingston jest organizacją, która w przeciągu ostatnich 25 lat odniosła ogromny sukces. Stało się tak, głównie ze względu na nieustępliwość oraz przede wszystkim ciężką pracą zatrudnionych przez firmę ludzi.”

Thomas Marschner, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu, EMEA:

„Kingston usprawnia środowisko pracy i tworzy otwartą atmosferę zachęcając pracowników do tworzenia pomysłów i umożliwia ich realizację.”

Vishal Parekh, Dyrektor ds. Marketingu, Indie:

„Ten, kto nie rośnie ten umrze. Kiedy myślę o Kingstonie i postępach, jakich firma dokonała w ciągu tych 25 lat, przychodzi mi na myśl stare powiedzenie: „Jest różnica między znaniem drogi a jej przemierzaniem?” My w Kingstonie, będąc liderem, wierzmy w tworzenie nowej drogi.”

Al Soni, Starszy Wiceprezes ds. Sojuszy Strategicznych:

"Zawsze staraliśmy się zrozumieć potrzeby naszych dostawców. Kiedy możemy wypracować odpowiedni poziom, wtedy zaufanie zaczyna popłacać.”

Kevin Wu, Wiceprezes ds. Sprzedaży I Rozwoju, Europa Wschodnia

„Wszyscy jesteśmy niezwykle zżyci – razem ciężko pracujemy i razem się bawimy. Silna rodzinna więź, która łączy pracowników Kingston Technology jest zasługą Johna Tu oraz Davida Suna, którzy od 25 lat, tworzą i dbają o środowisko i atmosferę w firmie. Jestem zaszczycony pracując z tak świetnymi ludźmi, których uważam za swoją rodzinę. To jest jak firma rodzinna.”
© 2013-2020 by SN2.EU