poniedziałek, 12 marzec 2018 10:20

Cudownych rodziców mam, czyli prezenty na różne okazje

Jest wiele okazji, by podarować prezent rodzicom. To może być wzruszający moment weselnych podziękowań, ich urodziny czy rocznica ślubu. Jakie prezenty z jakiej okazji?

Urodziny – okrągłe lub nieregularne

To z pewnością okazje warte celebrowania, szczególnie jeśli mowa o okrągłych rocznicach. Najczęściej imprezy takie odbywają się w domu, przy zastawionych stołach i w towarzystwie najbliższej rodziny. Coraz częściej jednak na te okazje wynajmuje się specjalne sale z cateringiem, obsługą i zespołem, a nierzadko wysyła się specjalne zaproszenia dla gości. W przypadku urodzin ze skromniejszą zabawą warto podarować rodzicom prezent praktyczny. Jeśli Twoja mama od dawna marzy o nowym ekspresie do kawy, to świetny moment, by złożyć się na niego z rodzeństwem czy kuzynostwem. Jeśli Twój tata od miesięcy zastanawia się nad kupnem nowych foteli samochodowych, może czas go w tym wyręczyć. Jeśli zaś mowa o okrągłych rocznicach - pięćdziesiątych czy sześćdziesiątych – warto podkreślić je czymś symbolicznym. Dla taty niech to będzie szalona przejażdżka Porshe, dla mamy szykowna biżuteria.

Imieniny – co poza kwiatami i dobrym winem

Imieniny są uroczystością mniej podniosłą od urodzin, jednak w wielu przypadkach często to one świętowane są huczniej. Na taką okazję warto dać rodzicom zestaw dobrych kosmetyków czy perfum. Mamie wybrać romantyczne bądź kwiatowe nuty, tacie wyrazistą wodę kolońską np. Aspen perfumy. Obok kosmetyków świetnie sprawdzi się książka czy płyta. Z okazji imienin warto też przynieść kwiaty i dobre wino.

 

Rocznica ślubu – prezent dla dwojga

To święto niebanalne, Twoi rodzice są ze sobą od wielu lat, warto im z tej okazji pogratulować, podziękować i życzyć dalszych powodzeń. Rewelacyjnym pomysłem na prezent będzie tu weekend za miastem najlepiej w jakimś romantycznym miejscu z relaksacyjnym salonem SPA. To może być też wycieczka zagraniczna lub krajowa, na którą z wielu powodów Twoi rodzice nigdy sami by się nie zdecydowali. Ze skromniejszych, a ciągle wzruszających pomysłów warto pomyśleć o powiększeniu jakiegoś starego już zdjęcia(np. ze ślubu) i oprawieniu go w eleganckie ramy. To może być także piękny fotoalbum dokumentujący ich wspólne życie. Możesz też pomyśleć o wykupieniu im sesji zdjęciowej.

 

Podziękowania weselne – cudownych rodziców mam

To bardzo podniosły i tradycyjny moment każdego wesela, podczas którego para młoda wychodzi na środek sali, a dookoła gromadzą się wszyscy goście. Następują oficjalne podziękowania dla rodziców za to, że byli pomocni w okresie przedweselnym, ale też za to, że byli wspaniałymi rodzicami przez całe życie. Do tradycyjnych prezentów z tej okazji należy wyświetlenie filmu nakręconego przez parę młodą długo przed weselem, a w następnej kolejności podarowanie im kwiatów lub butelki dobrego alkoholu i klasyczna już Urszula Sipińska z głośników. Inną opcją na tę jakże ważną okazję mogą być kosze słodyczy lub owoców, grawerowana biżuteria (np. bransoletka z napisem ‘dziękuję za wszystko, mamo’) lub pięknie rozrysowane drzewo genealogiczne wzbogacone o zdjęcie młodej pary.

© 2013-2020 by SN2.EU