środa, czerwiec 19, 2024
środa, 08 luty 2023 13:32

Norgäte – casualowa moda w duchu eko

Norgäte Norgäte

Norgäte, to działająca w duchu slow fashion peruwiańska marka odzieżowa założona w 2016 roku przez rodzeństwo Claudię oraz Carlosa Cordero Berković.

Marka bardzo koncentruje się na kwestiach społecznych i środowiskowych, a jej misją jest zbliżenie zagranicznych klientów do peruwiańskich tradycji oraz naturalnych surowców wykorzystywanych do produkcji ubrań, poprzez zagwarantowanie jakości obsługi klienta oraz oferowanych produktów na najwyższym poziomie.

Norgäte

 

Głównym celem Norgäte było stworzenie zrównoważonych, ponadczasowych i łatwych w noszeniu projektów z baby alpaki oraz bawełny prima. Marka w całości produkuje swoją odzież na peruwiańskiej ziemi i zapewnia etyczne procesy na wszystkich etapach produkcji. Norgäte używa tylko najlepszych peruwiańskich przędz, produkowanych lokalnie, takich jak baby alpaka, len, jedwab, bawełna, bambus itp.

Norgäte

Claudia i Carlos od najmłodszych lat dzielą tę samą pasję. Od zawsze wierzyli, że będą pracować razem i dzięki  silnej woli i dążeniu do spełnienia swoich marzeń udało im się zrealizować ten cel. Dziś mogą poszczycić się wieloma certyfikatami Sprawiedliwego Handlu tj. Peru Fair Trade Certification, Global Reporting Initative – G.R.I. Amsterdam, International Alpaca Association – IAA oraz Fashion Revolution Movement.

Peru Fair Trade Certification

Więcej informacji na temat marki oraz oferowanych produktów dostępnych w social mediach:

instagram.com/norgate.trendyfacebook.com/norgatetrendy/ oraz niebawem na stronie internetowej norgate.com.pe/