wtorek, listopad 28, 2023
wtorek, 27 lipiec 2021 16:38

Billabong nawiązuje współpracę z Wrangler®, aby połączyć to, co najlepsze w dżinsach i pływaniu!

Billabong x Wrangler Billabong x Wrangler

 Billabong i Wrangler® z przyjemnością ogłaszają rozpoczęcie swojej pierwszej w historii współpracy – kolekcji Billabong x Wrangler – która składa hołd temu, co najlepsze w obydwóch markach i temu, co powstało z połączenia kowbojskich korzeni z surferskimi motywami w stylu vintage.

Pierwsza odsłona nowej kolekcji ujrzy światło już dzisiaj, a druga pojawi się jesienią 2021.

Od dziesięcioleci zarówno Billabong, jak i Wrangler są oddani tworzeniu produktów, które chce się nosić bez końca. Podobieństwa między kulturą surferską i kowbojskim Zachodem wraz z historią obu marek stworzyły spójną mieszankę, której nikt by się nie spodziewał. Ulubione dżinsy Wrangler, należące do założyciela Billabong – Gordona Merchanta, stały się kiedyś inspiracją dla pierwszej pary surferskich szortów Billabong. Zanim się pojawiła, spodenki na deskę były sztywne, szorstkie i niewygodne.

Ta kolekcja – wykonana z ekologicznych materiałów, w tym z opakowań PET z recyklingu, bawełny organicznej i konopi – jest ukłonem w stronę tamtej historii. Jednocześnie można w niej zauważyć wpływ niepowtarzalnej historii marki Wrangler i jej głębokich korzeni w kulturze kowbojskiej i rodeo.

„Niezależnie od tego, czy pasjonujesz się jazdą na rodeo czy śmiganiem na fali, łączy nas wspólna miłość do natury” – powiedziała Holly Wheeler, wiceprezes ds. globalnego marketingu marki we Wrangler. „Zależy nam na tym, by oferować naszym klientom ubrania, które powstają we współpracy ze świetnymi markami. Właśnie dlatego wspaniale było pracować z marką taką jak Billabong. Mamy te same wartości i co więcej, jeden z naszych produktów był dla niej inspiracją od początku istnienia. Efektem połączenia naszych sił jest jedyna w swoim rodzaju, przyjazna środowisku kolekcja, która łączy surfing i western”.

„Denim Wrangler zawsze był synonimem ponadczasowego kunsztu i jakości. Mieliśmy szczęście, że mogliśmy tak blisko współpracować z tamtejszym zespołem” – powiedział Brad Lancaster, wiceprezes ds. kolekcji męskiej w Billabong. „Podobają nam się również materiały, które zostały wykorzystane do stworzenia tej kolekcji. Jest to przyjazna środowisku linia ubrań wykonana z opakowań PET z recyklingu, konopi i bawełny organicznej oraz innych przetworzonych materiałów, które wykorzystaliśmy do wykończenia ubrań. Pierwszy raz robimy coś takiego i bez wątpienia jest to krok we właściwą stronę dla naszej planety”.

W kolekcji męskiej znalazło się ponad 40 fasonów. Najważniejszym elementem są spodenki surfingowe Icons – szorty w wyrazistym stylu, które nawiązują do oryginalnego modelu z lat 70.

Kolekcja damska jest równie bogata i obejmuje wiele różnorodnych fasonów, materiałów i krojów. W pierwszej odsłonie pojawią się ubrania, w których można zauważyć wyraźne inspiracje latami 70. oraz wsią. Na letnich akcesoriach tropikalne nadruki łączą się z kowbojskimi motywami. Druga część kolekcji czerpie inspiracje z klasycznej palety kolorów Wrangler, pełnej wyrazistych barw z nutą retro. Pojawią się w niej nowe fasony kurtek, dżinsów, dzianin i sztruksów z wysokim stanem – w sam raz na nadchodzący nowy sezon.

„Oba nasze zespoły są zakochane w kulturach, w których wzrosły. To wielkie źródło inspiracji. Prawdziwą przyjemnością i zaszczytem było więc uczestniczenie w projekcie, w którym dochodzi do zderzenia tych dwóch odległych światów, i zaproponowanie nowej interpretacji ubrań z początków istnienia naszych marek”– mówi Alison Roberts, dyrektor kreatywna Billabong Women. „Tak jak projektant dżinsów ma obsesję na punkcie tworzenia najbardziej funkcjonalnych i wygodnych dżinsów do jazdy w siodle, tak i my jako marka surfingowa mamy obsesję na punkcie tworzenia najlepszych produktów, które sprawdzają się w wodach oceanu i w jego pobliżu. Rezultatem tej współpracy jest piękna kolekcja, w której znajdziecie odzież roboczą w znoszonym stylu, nieśmiertelny denim, surferskie ubrania z nutą country i ponadczasowe bikini”.

Aby ożywić kolekcję, Billabong wykorzystał swoją własną historię z początków marki, w której Wrangler pojawia się jako inspiracja, i zaprosił do współpracy znanych surferów. Zdjęcia do kampanii reklamowej, która towarzyszy kolekcji, zostały zrobione w idyllicznej północnej części Nowej Południowej Walii w Australii. Kampania ukazuje beztroskie czasy, kiedy funkcjonalność i moda stanowiły jedność. Współpraca pomiędzy markami objęła również Billabong LAB – platformę, która wspiera artystów, muzyków, projektantów i fotografów.