piątek, 28 marzec 2014 16:50

A w Warszawie na Kruczej…pieje Kogut

              Tegoroczną wiosnę Warszawa powitała… pianiem koguta. 21 marca swoje drzwi otworzył nowy, unikalny koktajlbar Kita Koguta. Patronuje mu Finlandia®Vodka. Jest zabawnie, smacznie i z polotem. Kita Koguta to miejsce dla wszystkich, których nudzą banalne drinki.

Już same nazwy proponowanych koktajli wywołują uśmiech na twarzy. „Kurczak Po Tajsku”, czy „Gondola Koguta” niewielu skojarzyłyby się z drinkami. Tymczasem to oryginalne kompozycje, do tworzenia których pomysłodawcy koktajlbaru, wykorzystują składniki domowej produkcji oraz Finlandia® Vodka. Idealnie zbalansowane drinki, zaskakują bogactwem smaków od pierwszego, do ostatniego łyka. Nie bez znaczenia jest również sposób ich serwowania. I tak „Gondola Koguta” wpływa w ręce klientów w kieliszkach, których dawniej używano do serwowania szampanów i win musujących, dodatkowo okrytych płaszczem w aromatycznego cukru pudru.

Zaś „Kurczak Po Tajsku”, wskakuje na bar w niskim szkle, stylizowanym zielonymi, bambusowymi matkami, które odwołują się do kultury orientu. Drink to nie tylko smak. To również sposób w jaki go podajesz, miejsce, w którym go pijesz oraz ludzie, z którymi się spotykasz. To idea, która towarzyszyłam nam od samego początku, od pierwszego dnia, kiedy powiedzieliśmy sobie: tak zróbmy to - mówi Kuba Kozłowski, jeden z założycieli Kity Koguta. Chcemy, aby nasze drinki oddziaływały na wszystkie zmysły, żeby osobom, które po nie sięgają taką samą przyjemność co smakowanie, sprawiało wąchanie ich i oglądanie. No i chcemy stale zaskakiwać – dodaje Kozłowski.

Twórcami Kity Koguta są Jakub Kozłowski i Adam Grądziel, barmani, którzy osiągnęli mistrzostwo w sztuce tworzenia koktajli. Marzeniem obu panów było stworzenie niezwyczajnego miejsca, którego bywalcy będą mogli odkryć inny, czasami magiczny, wymiar barmaństwa. Specjalne menu, które będzie się zmieniało co dwa miesiące, oparte jest na Finlandia® Vodka oraz innych brandach alkoholowychz portfolio Brown-Forman Polska.

Pierwszych, piątkowych gości Kity Koguta powitała formacja Trufunk, inaugurująca tym samym cykl imprez. pt. ''Trójmiejski Koktajl Funk’owy''. W sobotę, w ramach „Cocktails & Drumz”, adapterami władał Daniel Drumz. W ciągu dwóch dni otwarcia Kity Koguta goście mogli uczestniczyć w konkursach oraz korzystać z atrakcyjnych promocji alkoholowych.

Kita Koguta

Ul. Krucza 6/14, Warszawa

Wyświetlony 1302 razy
© 2013-2019 by SN2.EU