czwartek, 18 kwiecień 2013 21:51

Przełamujemy tabu w depilacji – wiosna w męskich bokserkach

Depilować, epilować czy nie depilować, a może użyć pasty cukrowej? Jak w obecnych czasach panowie mogą pozbyć się niechcianych włosów? Za depilacją okolic intymnych przemawiają nie tylko względy estetyczne ale także higieniczne.

Minęły czasy, kiedy męskość wiązała się z  posiadaniem bujnego zarostu na klatce piersiowej oraz w okolicach intymnych. Nie tylko od kobiet wymaga się idealnej gładkości na nogach czy pod pachami. Coraz częściej panowie golą lub depilują klatkę piersiową i to nie tylko ze względów estetycznych ale też praktycznych- przy uprawianiu sportu, opalaniu ciała czy latem wygodniej jest mieć ciało bez zarostu.

Temat depilacji okolic intymnych ciągle stanowi w Polsce tabu - rzadko się o tym pisze i rozmawia, a panowie pozostają w tym temacie niedoinformowani. Z jednej strony mężczyźni wstydzą się zapytać jak można go bezboleśnie i trwale usunąć, z drugiej nie wiedzą gdzie mogą się zgłosić by włosów łonowych się pozbyć. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że niektóre kosmetyczki nie chcą wykonać zabiegu, a przez to komfort zestresowanego i tak pana jest jeszcze mniejszy.

Zarówno u młodych chłopców jak i dojrzałych mężczyzn za granicą od wielu lat na porządku dziennym jest posiadanie gładkiego ciała wokół krocza, co można zauważyć choćby w saunach. W Polsce pokutuje przekonanie, że golenie czy depilacja jest niemęska i bolesna. Jednak męskie ikony seksu – m.in. David Beckham, inni piłkarze i aktorzy podkreślają, że depilacja powinna być  dla mężczyzn tak samo oczywista jak dla kobiet. Z czego mogą zatem skorzystać by usunąć włosy?

Najprostszym sposobem jest dobrze znane golenie, za pomocą maszynki. Ten sposób ma jednak szereg wad. Golenie jest szybkie, proste i tanie, niemniej bardzo uciążliwe. Bardzo łatwo o zacięcie czy podrażnienie, wrastanie włosów w delikatną skórę a także częste podrażnienie mieszków włosowych i, co za tym idzie, nieestetyczne czerwone krostki, które pojawiają się w miejscach wygolonych. Golenie jest dodatkowo krótkotrwałe, a nowo wyrośnięte włosy stają się jeszcze grubsze i wzmocnione. Plusem jest fakt, że można wykonać golenie samemu w domu.

Na trwałe pozbycie się włosów z okolic intymnych jest jeden skuteczny sposób – epilacja laserem. Przed zabiegiem warto jest sprawdzić na jakim urządzeniu będzie on wykonywany – od niego zależy ostateczny efekt.

„To, co możemy polecić panom, którzy chcą wydepilować okolice intymne to  zabiegi na laserze diodowym MeDioStar Next. Urządzenie niemalże „zamraża” pole zabiegowe dając  wyjątkowy komfort, bezbolesność a dodatkowo tryb Smooth Pulse przeznaczony jest do bardzo wrażliwych miejsc i sprawia, że epilacja okolic intymnych trwa zaledwie 6 minut” - podkreśla Milena Rzeczkowska – kierownik działu medycyny estetycznej Nova Group, który jest dystrybutorem wielu urządzeń do trwałej epilacji. Trwała epilacja przynosi widoczne rezultaty zwykle po 4-5 zabiegach. Po roku należy asekuracyjnie wykonać jeden zabieg dodatkowy i można cieszyć się ciałem bez włosów przez długi okres. Co jednak, gdy nie mamy tyle czasu?

Bezpiecznym sposobem, który daje natychmiastowy efekt depilacyjny jest użycie pasty cukrowej. Pasta cukrowa została niemal stworzona dla mężczyzn – mają oni niższy próg bólu niż kobiety, stąd tak ważne jest by zabieg był jak najmniej nieprzyjemny. Pasta cukrowa będzie zatem lepszym rozwiązaniem niż wosk, szczególnie w miejscach nadwrażliwych.

„Wiele kosmetyczek nie chce wykonać zabiegu usunięcia włosów łonowych u panów ze względu na brak komfortu psychicznego – strach dotyczy także panów, którzy wstydzą się powierzyć depilację okolic krocza obcej osobie. Dlatego szczególnie podczas tego zabiegu potrzebne jest zaufanie do kosmetyczki i świadomość, że jest to osoba kompetentna i pewna tego, co robi. Ważna jest także intymność miejsca. W Nova 2 Day Spa mamy klientów, którzy przyjeżdżają na zabieg depilacji pastą cukrową do tej samej kosmetyczki od wielu lat i cenią sobie precyzję, profesjonalizm i spokojną atmosferę.” – dodaje Barbara Chmielewska – właścicielka Nova 2 Day Spa na Kabatach, w których możecie skorzystać z zabiegów depilacji okolic intymnych przy pomocy pasty cukrowej. Zabieg pasty cukrowej z czasem osłabia włosy - stają się one cieńsze, mniej widoczne i wolniej wyrastają.

Panowie, przestańcie się bać zabiegu usuwania włosów. Chodzi tu przecież o ładny wygląd nie tylko powyżej pępka, ale także wygodę i higienę. Wasze partnerki będą Wam za to bardzo wdzięczne, a Wy zrobicie wiosenne porządki także w bokserkach.

© 2013-2020 by SN2.EU