niedziela, 21 październik 2012 21:56

Skóra mężczyzn 40+

W odróżnieniu od skóry kobiet charakteryzuje się większą ilością i zagęszczeniem naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Jest zdecydowanie grubsza, a wydzielane sebum podlega regulacji przez testosteron, dlatego też odznacza się bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Włókna skóry, których u mężczyzn jest więcej, względem siebie ułożone są prostopadle. Tworzą strukturę elastycznej siatki zwiększając jej odporność na rozciąganie.

Podskórna warstwa tłuszczowa jest mniejsza, lecz mocniej spojona ze skórą. Te charakterystyczne cechy powodują, że proces starzenia następuję później - dopiero w okolicach 40 roku życia, jednak zmarszczki mężczyzn są głębsze i silniej zarysowane. Sprężystość skóry ulega osłabieniu, zmniejsza się jej napięcie, a proces regeneracji przebiega wolniej.

Pielęgnacja
skóra męska po 40 roku życia potrzebuje pielęgnacji uzupełniającej poziom nawilżenia, ujędrniającej i zwiększającej sprężystość skóry, wzmacniającej naturalną barierę ochronną oraz łagodzącą podrażnienia i regenerującą mikrouszkodzenia powstające podczas golenia.

Oczyszczanie
najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku oczyszczania, są kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry. Głównie sprawdzają się żele z drobinkami ściernymi, które usuną zanieczyszczenia
i zrogowaciały naskórek lub w łagodniejszej postaci żele z micelami odpowiednie dla skór podrażnionych.

Pielęgnacja na dzień
przede wszystkim ma długotrwale nawilżać, działać przeciwzmarszczkowo i ujędrniać, wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry i chronić przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.
Pielęgnacja na noc
powinna pobudzać procesy odnowy skóry podczas snu i intensywnie regenerować mikrouszkodzenia powstałe podczas golenia i fotouszkodzenia powstałe w trakcie dziennego narażenia na UV.
Pielęgnacja pod oczy
dla dopełnienia pielęgnacji twarzy stosuj krem pod oczy i na powieki. Powinien silnie ujędrniać, napinać i egenerować skórę wokół oczu, przywracając młodsze spojrzenie.
Pielęgnacja uzupełniająca
w sytuacjach „specjalnych” sięgnij po produkty uzupełniające jak balsam przeciw podrażnieniom i zaczerwienieniom. Gdy wybierasz się na sportową eskapadę w gronie znajomych osłoń swoją skórę
ochronnym kremem sportowym.
ps
używając oznaczenia „40+” mamy na myśli same plusy posiadania czterdziestki.
© 2013-2020 by SN2.EU