czwartek, luty 29, 2024
czwartek, 17 sierpień 2023 15:43

Awaryjne sytuacje na szlaku: wyciągarki jako kluczowe wyposażenie

wyciągarki Dragonwinch wyciągarki Dragonwinch

Przygoda, związana z odkrywaniem wyjątkowych zakątków dzięki off-roadowemu hobby to niezwykłe doświadczenie dla wielbicieli ekstremalnych przeżyć. W trudnym terenie należy być przygotowanym na każdą ewentualność, dlatego niezbędne jest skompletowanie wyposażenia na wypadek awaryjnych sytuacji. W Twojej terenówce nie może zabraknąć apteczki pierwszej pomocy (certyfikowanej uznawanym w UE oznaczeniem), ciepłego koca, kanistra z zapasem paliwa oraz wyciągarki samochodowej.

 

Awaryjna sytuacja na szlaku - jak postąpić?

Sytuacja awaryjna, związana z usterką pojazdu lub unieruchomieniem, spowodowanym przez znalezienie się na podłożu i w położeniu, uniemożliwiającym kontynuację jazdy oznacza konieczność przywrócenia prawidłowego stanu technicznego i położenia Twojego samochodu. Terenówki przystosowane są do zróżnicowanych i wymagających warunków, jednak w niektórych, niesprzyjających sytuacjach możesz wymagać przygotowania na awaryjna okoliczność.

W sytuacji, gdy Twój pojazd utknął w grząskim, podmokłym terenie lub wpadł w zagłębienie musisz przede wszystkim zachować spokój. Jeśli posiadasz wyciągarkę poradzisz sobie w każdej sytuacji. Kluczowe jest odpowiednie przymocowanie urządzenia do wyciąganego pojazdu, wcześniejsze sprawdzenie poprawności działania liny oraz przestrzeganie zaleceń producenta, dotyczących odpowiedniego położenia przekładni (tryby uśpienia i pracy).

Wyciągarki samochodowe - niezbędne w awaryjnych sytuacjach

Nowoczesne wyciągarki Dragonwinch możesz dopasować do swoich potrzeb. Dzięki zróżnicowaniu wydajnych modeli możesz wyposażyć się w urządzenie, odpowiednie dla małej, średniej lub dużej terenówki. Wyciągarki elektryczne różnią się mocą, uciągiem, długością liny dzięki czemu możesz dopasować je do specyfiki swoich off-roaowych wypraw. W zestawie z wyciągarką otrzymujesz niezbędne akcesoria.

Wyciągarka maverick na dragonwinch.com 

Wybierając urządzenie uznanego producenta możesz bez stresu wyjechać w trudny teren. W sytuacji awaryjnej skorzystasz z dołączonych haków i innych, niezbędnych elementów. Wysokiej klasy, wydajne wyciągarki elektryczne niezawodnie sprawdzają się w trudnym terenie, koniecznie zachowaj ostrożność, aby spełnić wymogi bezpiecznego użycia sprzętu. Przede wszystkim dbaj o bezpieczeństwo swoje oraz pasażerów (jeśli ich przewozisz). Pod koła samochodu wyciągającego koniecznie włóż kliny. 

Jaka wyciągarka elektryczna będzie odpowiednia?

Szeroki wybór wyciągarek samochodowych może zrodzić pytanie, które z urządzeń będzie dla Ciebie odpowiednie. Przede wszystkim zwróć uwagę na masę całkowitą swojego pojazdu. Wyciągarka maverick na dragonwinch.com dostępna jest w dwóch rodzajach, różniących się mocą. Urządzenia o mocy 12V to wyciągarki elektryczne podstawowe, o małej i średniej mocy, dedykowane do terenówek niedużych i średnich.

Urządzenia o mocy 24V przeznaczone są już do średnich i ciężkich terenówek i cechują się profesjonalnymi możliwościami zastosowania. Wysokiej jakości, niezawodne wyciągarki powstają z najlepszych, testowanych materiałów, dzięki czemu sprawdzają się w każdych warunkach, niezależnie od Twojego doświadczenia. Wystarczy, że zastosujesz się do instrukcji producenta, by skutecznie i bezpiecznie poradzić sobie w awaryjnej sytuacji na szlaku. Wybierając sprzęt markowy otrzymujesz gwarancję na jego niezawodne działanie i pewność, że samodzielnie wyjdziesz z opresji.