czwartek, lipiec 18, 2024
czwartek, 01 grudzień 2022 17:36

Złomowanie Rzeszów - pozbądź się problemu

złomowanie Rzeszów złomowanie Rzeszów Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Twój samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji i chcesz się go pozbyć? Nie wiesz, jak to zrobić? Czy każdy auto złom przyjmie Twój zużyty do granic możliwości pojazd? Jak wygląda taka kasacja?

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w profesjonalnym skupie, który realizuje złomowanie w Rzeszowie i okolicach.

Jak wygląda kasacja aut — złomowanie Rzeszów

Kasacja aut czy też złomowanie aut polega po prostu na utylizacji pojazdu, realizowanej legalnie przez uprawnione do tego złomowisko. Kiedy naprawa Twojego pojazdu jest niemożliwa i należy wykluczyć go z dalszej eksploatacji, konieczne jest zezłomowanie samochodu. Jak je przeprowadzić?

Kasacja odbywa się w licencjonowanej Stacji Demontażu Pojazdów. Oddając tam samochód, musisz przygotować komplet dokumentów pojazdu, w tym:

  • dowód rejestracyjny i kartę pojazdu,
  • tablice rejestracyjne,
  • umowę zakupu pojazdu,
  • pisemną zgodę na złomowanie w przypadku dwóch i więcej właścicieli.

Jak odbywa się proces kasacji auta?

Aby poddać auto kasacji, musisz znaleźć skup aut, który zajmuje się złomowaniem. Po umówieniu terminu i sposobu dostawy, która najczęściej musi odbyć się na lawecie, pracownik stacji zważy pojazd i wypłaci Ci niewielką rekompensatę za złomowane części. Waga pojazdu nie może być jednak niższa niż 90% wagi zapisanej w dowodzie rejestracyjnym. W przeciwnym razie to Ty będziesz musiał dopłacić stacji za złomowanie, nawet do 10 zł za każdy brakujący kilogram.

Przekazując auto do kasacji, Stacja wyda Ci zaświadczenie, które będzie podstawą do wyrejestrowania pojazdu we właściwym Wydziale Komunikacji. Masz na to 30 dni, a fakt wyrejestrowania musisz zgłosić także do ubezpieczyciela, aby przestał on naliczać składki.

Złomowanie aut Rzeszów

Jak widzisz, złomowanie samochodu nie jest skomplikowanym procesem, a, pomimo że auto nie nadaje się do użytku, możesz zyskać nawet kilkaset złotych rekompensaty. Musisz jednak wiedzieć, że nie zawsze kasacja jest niezbędna. Często, profesjonalny auto złom Rzeszów może zaproponować Ci odkupienie pojazdu na podstawie umowy kupna/sprzedaży. Jeśli w trakcie oględzin auta uzna, że jest w stanie go naprawić lub poddać demontażu na części.

Skup aut używanych sprawnych i uszkodzonych

Jeśli jesteś z Rzeszowa lub okolic i interesuje Cię kasacja pojazdów, to powinieneś sprawdzić ofertę auto-kurek.pl — skupu, który oferuje złomowanie Rzeszów. Wystarczy telefon do biura obsługi klienta i umówienie dogodnego terminu oględzin, aby jego pracownik w umówionym miejscu ocenił stan samochodu i poinstruował Cię o możliwych opcjach kasacji.