wtorek, 31 styczeń 2012 18:41

Mądra dieta

Mądrze zaplanowana i pełnowartościowa dieta, składa  się z minimum 5 niewielkich i lekkich posiłków dziennie. Podstawą zdrowego odżywiania jest zachowanie właściwych proporcji pomiędzy poszczególnymi składnikami pożywienia, wśród których znajdują się białka, węglowodany, tłuszcze, błonnik, witaminy oraz różnego rodzaju elementy mineralne.

Odpowiednie połączenie wszystkich wymienionych wyżej składników jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu i zachowania dobrego samopoczucia. Węglowodany i tłuszcze zapewniają organizmowi energię potrzebną do jego optymalnego działania, błonnik wspiera wchłanianie składników odżywczych obecnych w spożywanym pokarmie, a białka odgrywają znaczącą rolę w podtrzymywaniu i regeneracji komórek oraz, co ważne zwłaszcza z punktu widzenia osób stosujących program kontroli wagi, pomagają  w długotrwałym zachowaniu poczucia sytości oraz budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej.

Zaplanowanie optymalnej diety nie jest sprawą prostą, ale produkty znajdujące się w ofercie Herbalife pomagają ułożyć zdrowe i w pełni zbilansowane menu. Dostarczają organizmowi wszystkie potrzebne składniki, aby zrzucając zbędne kilogramy pozostawać w formie i dodatkowo odżywić całe ciało.

-Po kilku tygodniach stosowania suplementacji Herbalife organizm jest sprawny, pełen energii, poprawia się wygląd skóry i włosów – dodaje Agata Ziemnicka, dietetyk współpracująca
z Herbalife a także psycholog i dietetyk Centrum Psychodietetyki Równowaga.

Oczywiście, chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów, nie wolno zapominać także o ruchu. Systematyczna aktywność fizyczna to nasz największy sprzymierzeniec  w staraniach o zgrabną figurę i dobre samopoczucie – dodaje Ziemnicka.

© 2013-2020 by SN2.EU