piątek, 20 maj 2011 11:54

Piękna skóra, włosy i paznokcie

Piękna skóra, włosy i paznokcie są naszą wizytówką. Często powodem łamliwych paznokci, wypadających włosów i szarej skóry jest niedobór  w naszym organizmie BIOTYNY- znanej nam również jako witamina H lub witamina B7.
Piękno pochodzi z wewnątrz

Przyczyn niedoboru biotyny może być wiele, najczęściej jest to nieodpowiednio skomponowana dieta – uboga w warzywa i owoce , stres, alkohol, palenie papierosów lub długotrwałe przyjmowanie antybiotyków. Wiele osób takich jak: kobiety w ciąży, matki karmiące, osoby starsze i sportowcy cierpią na niedobór witaminy H. Suplementy zawierające biotynę znacząco wpływają na poprawę stanu skóry, wzmocnienie włosów i twardość płytki paznokcia. Prawdziwy  sukces wymaga jednak trochę czasu. Jak wiadomo włosy i paznokcie rosną powoli. Zadowalające wyniki są  zauważalne dopiero po około dwóch do trzech miesięcy. Twoja cierpliwość zostanie nagrodzona  w postaci pięknej i zdrowej skóry, lśniącym  włosom oraz zdrowo wyglądającymi paznokciami.

Co zrobić gdy wypadają  włosy?

Utrata włosów może być spowodowana brakiem biotyny, ponieważ nie tylko poprawia ona jakość i trwałość, ale również ukierunkowanie aktywacji metabolicznej wzrostu i sprężystości włosów. Poprzez regularne przyjmowanie witaminy H cebulki włosów są dobrze ukrwione i otrzymują niezbędne składniki odżywcze.

Biotyna w żywności

Biotyna znajduje się w większości produktów spożywczych, ale w  bardzo małych stężeniach. Codziennie produkty spożywcze zawierające substancje odżywcze już nie wystarczają . Coraz więcej owoców i warzyw jest zbierane zbyt wcześnie ze względu na  zbyt bardzo długie trasy transportu do miejsca docelowego. W konsekwencji wartość  ich składników odżywczych jest zbyt  niska.

Biotyna a problemy ze skórą

Stan skóry jest podstawowym środkiem wyrazu dla ogólnej kondycji organizmu. Niedobór biotyny może prowadzić  w krótkim okresie do osłabienia tkanki skórnej. Chorób zapalne skóry, pojawiają się na tej podstawie. Wiele zaburzeń i chorób skóry mogą być leczone z powodzeniem za pomocą aplikacji biotyny. Procesy odnowy komórek skóry są stymulowane i wprowadzone w sposób naturalny, zachodzi niezbędny proces regeneracji. Biotyna wskazana jest dla ludzi zmagających się z wypryskami skórnymi, pokrzywką, łuszczycą, alergicznymi reakcjami skórnymi.

Biotyna dla zdrowych włosów

Pomimo różnorodności  chorób włosów, rzeczywiste zaburzenia wzrostu włosów jak również ich nadmierna utrata, prawie zawsze objawiana jest  brakiem składników odżywczych w cebulkach.
Bardzo ważne jest dostarczyć w tym momencie w szybki i skuteczny sposób wystarczającą ilość biotyny najlepiej w postaci tabletek.  Właśnie ta forma pozwala na optymalne wykorzystanie szybkiej biodostępności i metabolizmu tej substancji odżywczej. W leczeniu zaburzeń odżywiania włosów i łysienie Biotyna jest kluczową witaminą.

Biotyna jako pomoc dla łamliwych paznokci

Tak samo jak z dostawą biotyny dla włosów, konieczne jest także dostarczenie odpowiedniej ilości tej witaminy dla zdrowego rozwoju paznokci. Jeśli ilość składników odżywczych dla naszych paznokci jest  za niska, mogą szybko tracić swoją siłę i zdrowy wygląd. Zaczynają się łamać, stają się kruche i rosną powoli w obniżonej jakości. Leki, które są stosowane jedynie na zewnątrz paznokci nie są w stanie poprawić ich zdrowego wzrostu na stałe. Dlatego zalecana jest kuracja suplementami diety.

Właściwości chemiczne biotyny

Biochemicznie, aktywne struktury cząsteczki biotyny (witamina H) są rozpuszczalne w wodzie, w dużym stopniu odpornych na ciepło, ale wrażliwe na światło UV. Zasadowe lub kwaśne środowisko komórkowe wpływa niekorzystnie na biotynę. Obecnie coraz więcej osób cierpi z powodu zakłóceń równowagi kwasowo-zasadowej, a zatem dochodzi  do zakwaszenia organizmu. Dodatkowym czynnikiem jest tzw. stres oksydacyjny, który może być stworzony przez złe odżywianie się lub wcześniej stwierdzone choroby takie jak cukrzyca  czy otyłość. Zbyt niski poziom biotyny występuje bardzo często w ramach "wolnych rodników", a zwłaszcza przy przekwaszonym organizmie. Zakwaszenie ciała jest zatem  czynnikiem  priorytetowym niedoboru biotyny.


Ważne objawy niedoboru biotyny:

- zaburzenia wzrostu włosów, wypadanie włosów
- mniejszy wzrost paznokci, łamliwe i kruche paznokcie
- choroby skóry (zapalenie skóry)
- bóle mięśni
- parestezja rąk i stóp (drętwienie, mrowienie)
- depresja, letarg
- utrata apetytu, brak łaknienia (anoreksja)
- zapalenie języka
© 2013-2020 by SN2.EU