wtorek, listopad 28, 2023
piątek, 20 maj 2011 11:33

Ekstrakt z granatu hamuje stany zapalne

Najnowsze, potwierdzone badania wskazują, że granat może pomóc w zwalczaniu przewlekłych stanów zapalnych i zakażeń. Badacze odkryli, iż przyjmowanie ekstraktu z owocu granatu opóźnia proces wystąpienia i nasilania zapalenia stawów.

Badania są zgodne z wcześniejszymi założeniami naukowców, które przedstawiają słuszność działania, że wyciąg z granatu może blokować skutecznie enzymy, które przyczyniają się do degradacji chrząstki w chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Meenakshi Shukla z Case Western Reserve University, Cleveland przedstawił przekonujące wyniki badań na zapobieganie reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. W badaniach klinicznych nad ekstraktem z owocu granatu wykazał, że jego fenomenalne działanie ma wpływ na poprawę zdrowia serca, łagodzenie objawów menopauzy oraz wzmocnienie systemu odpornościowego chroniącego przed rakiem prostaty i jego przerzutami do kości.

Osoby chore na cukrzyce, jak również te u których szkliwo zębów jest wrażliwe na kwas nie powinny spożywać soku z granatów w postaci płynnej. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie suchego ekstraktu w kapsułkach, który będzie utrzymywał łagodny proces fermentacji przeciwutleniających składników.

W ofercie suplementów diety firmy Natura Vitalis znajdziecie Państwo produkt o nazwie CCA, który zawiera szereg naturalnych antyoksydantów chroniących nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. W skład produktu wchodzi m.in.: trawa jęczmienna, polifenole z zielonej herbaty, witamina C i E, a także ekstrakt z owocu granatu.