piątek, 01 listopad 2019 12:08

Metody leczenia nowotworów

Leczenie nowotworów Leczenie nowotworów

Jest wiele sposobów leczenia raka. Wybór metody jest zależny jest od typu choroby, a także od stopnia zaawansowania choroby. Na wybór metody leczenia nowotworu ma również ogólny stan pacjenta oraz fakt innych dolegliwości, których doświadcza chory. W onkologii stosuje się leczenie skojarzone, które polega na łączenie kilku metod razem lub selektywnie.

Chemioterapia – najpopularniejsza metoda

Wśród najbardziej popularnych metod jest chemioterapia. Ma ona na celu zniszczenie chorych komórek za pomocą leków przeciwnowotworowych – czyli cytostatykami. Medykamenty poprzez wpływ na syntezę DNA i tym samym hamuje wzrost i rozmnażanie na różnych etapach cyklu życiowego komórki. Leki tego typu mogą być stosowane dożylnie, doustnie, jako zastrzyk domięśniowy, czy podskórny. Chemioterapię podaje się w określonych cyklach leczenia.

Ten typ leczenia ma działanie ogólnoustrojowe. Chemioterapia nie tylko obciąża chore komórki, ale również, ale wszystkie szybko mnożące się komórki. W związku z tym pojawia się szereg specyficznych działań ubocznych, takich jak: wypadanie włosów, nudności, biegunka czy różnego rodzaju infekcje. Wiele z nich może być kontrolowane przez nowoczesne leki. U większości pacjentów skutki uboczne są krótkotrwałe i odwracalne.

Jakie są jeszcze rodzaje leczenia nowotworu?

Nie tylko chemioterapia jest metodą leczenia nowotworów. Jest wiele innych sposobów, które pomagają pokonać tę chorobę.

Wśród nich jest:

  • Leczenie chirurgiczne – usunięcie zmiany za pomocą lasera. Często również podczas tego zabiegu usuwane są węzły chłonne.
  • Immunoterapia – zbiór metod, które mają za zadanie stymulować układ immunologiczny.
  • Leczenie biologiczne – stosowanie leków, które są ściśle związane z cząsteczkami biologicznymi, które naturalnie występują w organizmie człowieka, które mogą zmienić swoje funkcje wobec choroby nowotworowej.
  • Leczenie celowane – leczenie, które jest ukierunkowane na działanie na zablokowanie rozwoju choroby.
  • Terapia hormonalna – polega na wytwarzaniu konkretnych hormonów, które blokują rozwój choroby.
  • Radioterapia – to metoda leczenia z wykorzystaniem promieniowania jonizującego o dużej energii.

Integrative Medical Center – kompleksowe leczenie nowotworów

Jak już nadmieniono, leczenie poważnych chorób nie powinno przypominać działania schematycznego. Klinika IMC specjalizuje się w leczeniu chorób cywilizacyjnych, onkologicznych, przewlekłych i trudnych wykorzystując cały arsenał wiedzy od najznamienitszych, światowej klasy specjalistów. Stawiają na integracyjny model leczenia, charakteryzujący się całościowym i  zindywidualizowanym podejściem do pacjenta i jego choroby. INC ma już sześcioletnie doświadczenie w pomocy chorym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://imc.wroc.pl/

Wyświetlony 401 razy
© 2013-2019 by SN2.EU