niedziela, 28 lipiec 2013 15:40

Kobieta ciężarna pod specjalną opieką

Ginekologia to jedna z dziedzin sztuki lekarskiej ściśle połączona z położnictwem, której zainteresowania są skoncentrowane  wokół  kobiecego układu  płciowego. Głównie  zajmuje się  profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń żeńskich narządów rodnych. Natomiast w obrębie położnictwa dba o kobietę w  czasie ciąży, porodu i połogu.
Bez wątpienia jest to bardzo szczególny czas w życiu każdej przedstawicielki płci pięknej.  Dlatego już od samego początku stwierdzenia ciąży  kobiecie należy  się specjalistyczna opieka  pod okiem doświadczonego  ginekologa oraz położnej.
Kontrolowanie stanu zdrowia

Chociaż ciąża nie jest chorobą, to jednak jest wyjątkowym stanem fizjologicznym, nad którym kontrolę powinien sprawować  lekarz specjalista z  dziedziny medycznej,  jaką jest ginekologia.  Bardzo ważne jest przestrzeganie jego zaleceń i  wykonywania przepisywanych profilaktycznych badań laboratoryjnych  (krwi i moczu)  oraz zgłaszanie się na umówione  wizyty w  kolejnych tygodniach ciąży.  Są one niezbędne do zdiagnozowania kondycji  zdrowotnej przyszłej mamy oraz zdrowia nienarodzonego jeszcze dziecka. Czego na wizytach może spodziewać się ciężarna kobieta? Każdorazowo zostaje  przeprowadzony wywiad o występujących w trakcie ciąży  dolegliwościach, badaniu  palpacyjnym oraz obrazowym badaniu  USG  płodu w celu potwierdzenia tętna  płodu, czyli liczbę uderzeń  serca na minutę, i zebrania poszczególnych wielkości takich jak m.in.  wymiar  pęcherzyka ciążowego,  długość ciemieniowo-siedzeniową  zarodka, wymiar dwuciemieniowy główki, obwód główki, obwód brzuszka, długość kości udowej oraz indeks płynu  owodniowego.
Kinezyterapia przygotowaniem do porodu

Naturalnie zarazem najbardziej wyczekiwanym i emocjonującym  momentem dla  kobiety ciężarnej jest czas porodu. Ginekologia wraz z położnictwem dba o zapewnienie zdrowego przebiegu ciąży i rozwoju płodu.  Poniekąd jest to pewna forma  przygotowania się do  porodu.  Aczkolwiek coraz  popularniejsze stają się  szkoły rodzenia,  w których stosowana jest tzw. kinezyterapia. To nic innego jak gimnastyka lecznicza określana również mianem leczenia ruchem. Specjalne ćwiczenia wykonywane w szkołach rodzenia pod okiem fachowych położnych potrafią przygotować ciężarną kobietę do porodu siłami natury zarówno pod względem fizjologicznym,  jak i psychicznym. adamo http://www.16ton.pl/
Wyświetlony 842 razy
© 2013-2019 by SN2.EU