wtorek, 19 czerwiec 2018 11:46

Czego potrzebujemy do rozpoczęcia przygody ze scrapbookingiem?

Scrapbooking jest rodzajem rękodzieła, który polega na upamiętnianiu ważnych wydarzeń z naszego życia poprzez ozdabianie albumów ze zdjęciami, bądź tworzeniu pojedynczych barwnych opraw dla zdjęć. Scrapbooking nie wymaga olbrzymiej inwestycji.

Scrapbooking jest rodzajem rękodzieła, który polega na upamiętnianiu ważnych wydarzeń z naszego życia poprzez ozdabianie albumów ze zdjęciami, bądź tworzeniu pojedynczych barwnych opraw dla zdjęć.

Scrapbooking nie wymaga olbrzymiej inwestycji. Będziesz potrzebował albumu na arkusze, odpowiednie nożyce, klej, wzorzyste papiery, kolorowe długopisy lub komputer i drukarkę – w przypadku digital scrapbookingu. Pamiętaj, że wszystkie materiały powinny być wolne od kwasu i ligniny, aby bezpiecznie zachować twoje zdjęcia. Nie zapominajmy o najważniejszym elemencie, czyli twoich wspomnieniach np. upamiętnionych na zdjęciach.

Chociaż istnieje wiele produktów do wyboru, oto kilka sugestii:

 

Baza albumowa, notesy, art journale

Pierwszym istotnym produktem są bazy albumowe lub zamiennie stosowane notesy i art journale. Najczęściej spotykanymi wymiarami bazy albumowej są 30cm x 30cm oraz 15cm x 15cm. Arkusze można dodawać lub usuwać z samego albumu w zależności od tego, jak wiele stron chcesz, aby album miał.

Nożyce lub gilotyna do papieru

Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to para dobrych nożyczek, ale wielu skraperów jest zdania, że gilotyna do papieru znacznie ułatwia pracę. Umożliwia cięcie linii prostych szybko, łatwo i bez kłopotów.

Materiały klejące

Istnieje wiele rodzajów kleju. Dobra podstawa to klej w sztyfcie, który jest niedrogi i łatwy w użyciu. Używamy kleju w sztyfcie do ozdabiania i przyklejenia dzienników do strony.

Papier scrapbooking

Papier będzie podstawą twojego każdego dzieła. Możesz wybrać wzorzysty papier, aby przekazać temat lub historię twojej strony (na przykład wzorzysty papier na ślub). Papier najczęściej występuje w formacie 15cm x 15cm lub 30cm x 30cm. Twój rozmiar papieru zależy od rozmiaru albumu, który zamierzasz ozdobić. Papier może być sprzedawany przez arkusz (zwany również papierem masowym) lub w skoordynowanych kolekcjach, takich jak zestawy papierów, które mają od kilku do kilkunastu arkuszy lub bloczki, które mają 24-36 arkuszy.

Narzędzia do opisywania wydarzeń

Czarny długopis to naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do pisania. Jeśli nie podoba ci się twoje pismo odręczne lub jeśli masz dużo pisania, możesz spróbować napisać swoją historię na komputerze i wydrukować, a następnie dodać ją do swojej strony. Poprzez skorzystanie z drukarki tracisz aspekt odręczny, ale możesz bawić się różnymi czcionkami i rozmiarami, a dla tych, którzy lubią funkcję sprawdzania pisowni, ta metoda może być nieoceniona! Upewnij się, że będziesz drukować na papierze bezkwasowym.

 

Pozostałe media do upiększania swoich dzieł

Możemy zaopatrzyć się także w media, które pozwolą nam upiększyć nasze dzieła. Najczęściej kupowanymi produktami są: brokaty, farby, markery, mgiełki czy perełki w płynie. Dzięki takim dodatkom twoje dzieło nabierze dodatkowy charakter, będzie bardziej barwne.

Twoje zdjęcia

Ostatni komponent to wybrane przez nas zdjęcia, które będą stanowić centralny punkt naszego dzieła scrapbookingowego.

© 2013-2020 by SN2.EU