poniedziałek, 02 wrzesień 2013 17:46

ColorFun5km - Prze_bieg dla wszystkich, bez wyjątku

Już 15 września tysiące uczestników wyruszą spod Stadionu Narodowego w Warszawie na trasę wiodącą ulicami stolicy, by wspólnie pokonać trasę w niezwykłej chmurze kolorów, na dodatek bez mierzenia czasu. Tym samym w wydarzeniu może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

ColorFun5km to jedyny bieg, w którym wszyscy wezmą udział na równych zasadach - osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawni biegacze. Nie ma lepszych ani gorszych, nikt nie jest szybszy czy zwinniejszy. Jednym z celów przyświecających organizatorom jest zachęcenie osób niepełnosprawnych do aktywności fizycznej w najbardziej radosnej postaci, zaproszenie ich do wspólnej zabawy. ColorFun5km ma być bowiem okazją doruchu i fajnego spędzenia czasu dla wszystkich, bez wyjątku.

Do wspólnej zabawy z osobami niepełnosprawnymi włączyły się gwiazdy, które tak samo jak organizatorzy i partner wydarzenia Puma wierzą, że aktywność fizyczna jest dla każdego, bez względu na wiek czy ograniczenia własnego ciała. 15 września na starcie będzie można zobaczyć m.in. Annę Dereszowską, Julię Kamińską, Kasię Stankiewicz, Kasię Kępkę czy Pati Sokół oraz innych ambasadorów ColorFun5km, takich jak drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles. To właśnie oni pokonają trasę z osobami na wózkach  i pokażą, że bariery dzielące osoby z niepełnosprawnością i osoby pełnosprawne  tak naprawdę istnieją tylko w naszych głowach.

"Mogę powiedzieć o sobie, że jestem nałogowym biegaczem. Ale to zdrowy nałóg, dlatego chciałabym nim zarazić wszystkich – młodszych i starszych, kobiety i mężczyzn. Bieganie może być dla wszystkich, nie tylko dla sprawnych fizycznie, ale też dla tych o ograniczonej sprawności. To m.in. z myślą o nich zorganizowany został bieg ColourFun5km. Bieganie każdemu może dać radość. Zabierz rodzinę i przyjaciół i dołącz do nas 15 września. Wspólnie pokonajmy 5 kilometrów w kolorowej zabawie" – powiedziała Anna Dereszowska, jedna z ambasadorek ColorFun5km.

ColorFun5km to wyjątkowa impreza, która nie dzieli, a integruje ludzi. Nieważne ile masz lat, nieważne jak jest z twoją sprawnością. Nieważne jak szybko dobiegniesz, dojdziesz czy dojedziesz do mety - liczy się udział    i wspólna zabawa, bez dzielenia na lepszych i gorszych, szybszych i wolniejszych. To mi się podoba! - powiedziała Iza Sopalska, chorująca na stwardnienie rozsiane blogerka prowadząca stronę Kulawa Warszawa, jeden z najważniejszych stołecznych blogów o barierach architektonicznych w Warszawie, na które napotykają osoby z niepełnosprawnością ruchową. Chodząc o kulach, a teraz jeżdżac na wózku nieustannie napotykała na przeszkody, które utrudniały jej codzienne funkcjonowanie - tak narodził się pomysł na bloga. Iza słynie z aktywności - wysyła pisma z prośbą o likwidację barier, uczestniczy w spotkaniach z władzami miasta, współpracuje z wieloma fundacjami, zachęca właścicieli prywatnych lokali do otwarcia się na potrzeby osób niepełnosprawnych. Iza nie widzi świata w ciemnych barwach, więc na jej blogu znaleźć można przede wszystkim pozytywne rzeczy - miedzy innymi zmiany, których udało się dokonać oraz ciekawe inicjatywy społeczne. Kulawa Warszawa ma wielu czytelników, w dużej części są to osoby sprawne, które nie mając problemu z poruszaniem się mogą spojrzeć na swoje miasto z innej perspektywy.

Uczestnicy imprezy, na liczącej pięć kilometrów trasie napotkają trzy Strefy Koloru i Muzyki, w których będą  obsypywani kolorowymi proszkami przez wolontariuszy, a zabawa zostanie spotęgowana muzyką. Dzięki Strefom ColorFun5km będzie niezwykle kolorowym i radosnym wydarzeniem, w którym najważniejsza jest aktywność fizyczna, rozrywka i czas spędzony z rodziną i znajomymi -  a nie rywalizacja czy bieganie na czas.

Opłata startowa ColorFun5km wynosi 65 zł dla dorosłych,  a dla dzieci  (w wieku 7-16)  - 32,50 zł.  Osoby niepełnosprawne płacą symboliczną złotówkę.

W ramach udziału w ColorFun5km Warszawa 2013 uczestnicy otrzymają m.in. vouchery o wartości 100 zł na sprzęt marki PUMA – partnera wydarzenia, tony kolorowego proszku na trasie, opaskę pamiątkową na mecie oraz przede wszystkim – możliwość uczestnictwa w niepowtarzalnym wydarzeniu, w którym zabawa, burza kolorów, muzyka (Tour Bus Red Bull) oraz konsultacje z ekspertami z Pumy stanowić będą najwyższą wartość, ale też pretekst do biegania dla czystej przyjemności, nie dla wyniku. 

Zapisy odbywają się na stronie wydarzenia - www.colorfun.pl

Start biegu oraz meta zlokalizowane zostaną przy Stadionie Narodowym, a na jego terenie powstanie miasteczko ColorFun5km Warszawa, z licznymi atrakcjami skierowanymi do wszystkich uczestników imprezy. Dodatkowo, tego dnia na zwiedzanie Stadionu niepełnosprawni otrzymają 20% zniżki od biletu ulgowego.

Trasa ColorFun5km obejmuje Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski oraz tereny wokół Stadionu Narodowego. Stadion Narodowy będzie można zobaczyć praktycznie z każdej strony. Trasa ta to także dużo  miejsca dla rodzin, przyjaciół, znajomych i kibiców.
Organizatorem ColorFun5km Warszawa jest fundacja Color Me PL. Celem Fundacji jest wspieranie i aktywizacja dzieci, młodzieży i dorosłych w obrębie aktywności fizycznej poprzez organizację wyjątkowych imprez będących dla nich atrakcyjną formą wyrażenia siebie w ruchu

ColorFun5km Warszawa. Prze_bieg jakiego nie było! – 15 września 2013, Stadion Narodowy
Partnerami wydarzenia są: PL2012+, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, PUMA Polska, Red Bull Tour Bus, Pure JATOMI Fitness, Medicover oraz Rossmann.
Przygotowania do tego wyjątkowo kolorowego wydarzenia można śledzić na fanpage’u – https://www.facebook.com/Colorfun5km

Szczegóły dotyczące prze_biegu ColorFun5km Warszawa znajdują się na www.colorfun.pl

© 2013-2020 by SN2.EU