poniedziałek, 05 listopad 2012 13:19

Ochraniający wpływ tamaryszku

Powoli w swojej podróży po symbolice kwiatów zbliżamy się do końca. Dziś przedstawimy Wam, w jaki sposób na nasze (oraz ofiarowywanej osoby) życie mogą wpłynąć kwiaty, których nazwa zaczyna się na literę T.

Pierwsze co powinno się stwierdzić to fakt, że ta grupa roślin jest wyjątkowo zróżnicowana pod względem symboli. Przykładowo – kwiat tojadu oznacza zabijającą wręcz pogardę do drugiej osoby (ofiarowanie tego kwiatu może być odczytane podobnie do splunięcia w twarz), a z kolei trędownik symbolizuje odkupienie win.

Pewien dialog znaczeniowy mógłby się wywiązać w przypadku, kiedy podarujemy komuś bukiet tamaryndowców, a ta osoba da nam w zamian kwiaty tamaryszku i tobołku. Znaczy to bowiem, że my potrzebujemy wystrzegania się niebezpieczeństw, a ona jest w stanie nas ochronić. Niektóre z symboli są dosyć mroczne, jak tuberoza, która oznajmia światu, że myśli się o śmierci, jednak inne pokazują dosyć optymistyczną stronę życia.

Bukiet tulipanów świadczy o radości na widok drugiej osoby, tymianek – wzruszenie, a trzmielina – że posiadamy czyjś obraz głęboko w swoim sercu.

© 2013-2020 by SN2.EU