czwartek, 21 lipiec 2022 16:46

Ecyklopedia stylu, czyli jak wygląda szafa GentleWoman

mała czarna mała czarna pixabay

Każda GentleWoman wie, jak ważny jest wygląd zewnętrzny. I mimo tego, że wszyscy i wszędzie mówią o tym, że książki nie należy kupować po okładce, to jednak w praktyce jest zupełnie inaczej.

Jesteśmy oceniane na każdym kroku: na rozmowie o pracę, na randce czy na przyjęciu. Jednak zamiast gromadzić tonę niepotrzebnych rzeczy, które będą zalegać w szafie, warto jest stworzyć tak zwaną garderobę kapsułową, która niesie za sobą znacznie więcej korzyści. 

Garderoba kapsułowa - co to takiego? 

Koncepcja „capsule wardrobe” powstała w latach 70. XX wieku. Jej inicjatorką jest Susie Faux, właścicielka jednego z londyńskich butików. Cały pomysł garderoby kapsułowej polega na posiadaniu kilku ponadczasowych ubrań, które nigdy nie wychodzą z mody. Pozwala to zaoszczędzić czas, podczas codziennych wyborów stylizacji. W szafie powinien znaleźć się zestaw ubrań, który można wykorzystać bez względu na porę roku i okazję. Są to klasyczne i dobre gatunkowo ubrania, których nie trzeba wymieniać co sezon. 

Must have w szafie GentleWoman

Wśród ubrań, które są totalnym must have podczas tworzenia garderoby kapsułowej możemy znaleźć przede wszystkim tak zwaną małą czarną. To klasyczna czarna sukienka, którą można założyć zarówno na spotkanie firmowe, przyjęcie czy randkę z ukochanym. Stylizację można urozmaicić dodając do niej jedynie odpowiednie dodatki, takie jak szpilki, marynarka czy sznur pereł. Sam Karl Lagerfeld zwykł mawiać: „W małej czarnej nie sposób wyglądać zbyt skromnie ani zbyt elegancko”. 

Kolejnym niezbędnym elementem garderoby są klasyczne szpilki. Wygodne, skórzane i idealnie dopasowane buty sprawdzą się zarówno przy sukience, jak i przy jeansach. Szpilki pojawiły się pierwszy raz w pierwszej połowie XX wieku i od tamtej pory skradły kobiece serca (i nie tylko!) Wysokość obcasa zależna jest od naszych preferencji, ważne jest jednak, aby nie miały żadnych zbędnych ozdób w postaci cekinów czy kokardek, wówczas będzie można wykorzystać je niemal do każdej stylizacji. 

W szafie GentleWoman nie może także zabraknąć białej koszuli białej koszuli. Przyda się bez względu na porę roku i okoliczności. Dobra jakościowo, bawełniana koszula posłuży przez wiele sezonów, a wymieniając poszczególne części garderoby można nadać jej charakteru. Mało kto wie, że jest to jeden z najstarszych elementów garderoby, co pokazuje, że moda na koszulę nigdy nie przeminie. 

Jeśli chodzi o ubrania dla wielbicielek sportowego looku, niezbędna okazują się klasyczne niebieskie jeansy i bluzka w paski bluzka w paski. Niby banalny zestaw, ale tak naprawdę pasujący bez względu na okazję. Zarówno krój jeansów, jak i tshirtu zależny jest od naszych preferencji i figury. Jeśli wybierzesz do niego szpilki i marynarkę - świetnie sprawdzi się podczas spotkania biznesowego. Natomiast sportowe buty będą idealne podczas wyjścia na shopping lub wycieczki za miasto. 

W trosce o środowisko 

Garderoba kapsułowa ma również istotny wpływ na ochronę środowiska. Dzięki niej nie gromadzimy zbędnych ubrań, których prawdopodobnie nigdy nie założymy. Zwracamy uwagę na jakość ubrań, a tym samym nie wymieniamy ich co sezon, bo służą przez wiele lat. GentleWoman to kobieta wrażliwa na otaczającą rzeczywistość, Naturę i innych ludzi. Dlatego tak ważna jest dla niej troska o planetę. Według badań aż 10% światowej emisji CO2 wynika właśnie z produkcji ubrań. Warto więc wspierać marki, które również tworzą ubraniach z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Tematy dotyczące zarówno mody, jak i ochrony środowiska znajdziesz również na portalu Gentlewoman. Jego misją jest uwrażliwienie na najważniejsze zjawiska ideowe oraz inspirowanie do myślenia o tendencjach kształtujących kobiety ciekawe świata. Dołącz do nich i nie bój się powiedzieć głośno: jestem Kobietą, jestem GentleWoman! 

© 2013-2020 by SN2.EU